Inginer mecanic

ALBALACT SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta similara de minim 5 ani.
  • Studii superioare Mecanica (Hidraulica&Pneumatica, Mecatronica, Utilaj Tehnologic, TCM), sau Electrica.
  • Cunostinte foarte bune de mecanica, pneumatica, hidraulica;
  • Experienta in intretinerea utilajelor industriale complexe (industria alimentara un avantaj);
  • Buna intelegere si experienta, cu echipamente controlate de programatoare logice;Capacitate de analiza, prioritizare si rezolvare a problemelor, precum si a gestionarii timpului;
  • Microsoft Office (Excel, Word, Power Point), Email/Outlook la nivel avansat;
  • Limba engleza – nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Se asigura de mentinerea eficientei operationale a echipamentelor liniilor de ambalare, prin pregatirea si coordonarea executiei mentenantei preventive, predictive si corective;
  • Planifica sesiunile de intretinere.
  • Planifica activitatea echipei din subordine in functie de planul de mentenanta.
  • Asigura interventia prompta a echipei pentru readucerea utilajului la parametrii de performanta preconizati.
  • Se asigura ca piesele de schimb necesare intretinerii preventive vor fi disponibile la data programata a interventiei.
  • Coordoneaza si supravegheaza lucrarile de intertinere preventiva, conform planului si in timpul stabilit.
  • Verifica rezultatul lucrarilor de mentenanta precum si perfomanta liniei.
  • Certifica acceptarea executiei intretinerii.Verifica activitatea firmelor colaboratoare in ceea ce priveste actiunile de intretinere preventiva si corectiva

Descrierea companiei

DESPRE ALBALACT
ALBALACT este liderul pieței lactatelor din România, având o tradiție de 50 de ani în industria românească. Albalact este o emblemă a companiilor vechi românești care au rezistat timpului și s-au dezvoltat până la nivelul de lideri și inovatori.
ALBALACT își desfășoară activitatea de producție în două fabrici de procesare – fabrica de la Oiejdea din județul Alba, care este una dintre cele mai mari și mai moderne din Europa de Sud-Est, și fabrica Rarăul de la Câmpulung Moldovenesc din județul Suceava. Peste 1000 de angajați lucrează pentru companie, în trei sedii principale și în 15 puncte de lucru din țară.
ALBALACT are în portofoliu patru branduri românești de renume – Albalact, Zuzu, Fulga și Rarăul și produce peste 250 de sortimente de lactate. Zuzu este brandul de lapte nr.1 din România, iar Albalact este cel mai vândut brand de unt și de smântână.
Din 2016, Albalact este parte a grupului francez LACTALIS, cea mai mare companie de lactate din lume, cu activități în 83 de țări de pe toate continentele.
esc de la zero, se ajustează, si se perfectionează. De aceea, avem nevoie de oameni curajoși cu idei îndrăznețe.

DESPRE GRUPUL LACTALIS
Grupul Lactalis ocupa primul loc in lume in domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producator de lactate si branzeturi din Europa, cu cea mai mare colectare de lapte din aceasta regiune. Experienta sa de peste 88 de ani este sustinuta de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptarile consumatorilor din intreaga lume. Grupul are 85,000 de angajati, detine mai mult de 266 de fabrici in 51 de tari si este prezent in 85 tari la nivel global. Avand sediul central in Laval, vestul Frantei, compania a avut in 2020 vanzari de 21,1 miliarde de dolari. Mai multe detalii gasiti pe www.lactalis.fr.

Publicat 18 nov. 2021 Expiră 18 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos