Inginer mecanic

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiența ta:
  • Studii superioare în domeniul inginerie mecanică.
  • Experiență în domeniul mentenanței echipamentelor industrial (avantaj).
  • Abilități de operare PC: MS Office, SAP (avantaj).
  • Abilități de relaționare, comunicare și spirit de echipă.
  • Initiațivă și preocupare pentru îmbunătățire continuă.
  • Motivație pentru dezvoltare și învățare continuă.
  • Spirit de observație și atenție la detalii.
  • Preocupare cu privire la respectarea regulilor SSM.
  • Cunoștințe limba engleză la nivel conversațional.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • Răspunzi de realizarea programelor de revizii și reparatii la instalațiile și echipamentele mecanice și de functionarea în condiții de siguranță a instalațiilor și echipamentelor mecanice în conformitate cu documentația tehnică.
  • Răspunzi de menţinerea echipamentelor și utilajelor în stare de funcţionare la parametrii nominali.
  • Monitorizezi îndeplinirea în termenele stabilite a măsurilor din programele de mentenanță.
  • Întocmești necesarul de piese de schimb și consumabile pentru lucrările de mentenanță.
  • Contribui la elaborarea și pregătirea planului de mentenanță și a tuturor documentelor legate de întreținere în sectorul de mentenanță: proceduri, instrucțiuni de lucru, documentație tehnică a echipamentelor etc.
  • Identifici și propui soluții de optimizare a costurilor în aria ta de responsabilitate.

Ce îți oferim?
  • Pachet salarial motivant.
  • Abonament clinica medicală privată.
  • Prima de performanță.
  • Pachet flexibil de beneficii.
  • Asigurare de viață.
  • Mediu de lucru în care sănătatea și siguranța ta sunt pe primul loc.

Luand nastere in anul 2015, in urma fuzionarii companiilor Lafarge si Holcim, Holcim (Romania) este o companie dinamica si moderna, care si-a dovedit spiritul de inovatie si profesionalism pe piata romaneasca de produse si servicii extrem de apreciate.

Ca membra a grupului LafargeHolcim, compania isi propune sa faca fata provocarilor secolului 21 prin lansarea de tehnologii si inovatii de varf in industria materialelor de constructii. La Holcim anticipam nevoile clientilor si utilizatorilor nostri finali prin solutii care duc la implinirea ambitiilor comune si la materializarea visurilor comunitatilor in care ne desfasuram activitatea, iar prin dialog, responsabilitate si etica profesionala, construim relatii durabile cu toti partenerii nostri. De aemenea, dezvoltam si asiguram un portofoliu extins de solutii cu un nivel ridicat al performantei de mediu si sociale, inovand constant in toate ariile noastre de activitate.

Prin intermediul celor 2 fabrici de ciment de la Campulung si Alesd, o statie de macinare si un terminal de ciment la Turda, 18 statii ecologice de betoane, 3 statii de agregate, 2 statii de lianti speciali si 3 terminale de ciment in Bucuresti, Turda si Roman, Holcim si-a dovedit spiritul de inovatie si profesionalism si a lansat constant pe piata romaneasca produse si servicii extrem de apreciate.

Cea mai mare parte a succesului Holcim se datoreaza echipei noastre de profesionisti pregatiti in domenii foarte variate. Toti membrii echipei noastre au un scop comun: sa ofere cele mai bune produse si servicii clientilor finali, prin perseverenta, ambitia pentru performanta si pasiunea pentru lucrul bine facut. Punem oamenii in centrul strategiei lor si valorizam dezvoltarea personala si profesionala. In plus, ne asiguram ca angajatii Holcim beneficiaza de cele mai bune conditii de munca, punand accent pe sanatatea si siguranta lor si ne preocupam de motivarea si satisfactia acestora.

Paseste cu incredere intr-o lume a oportunitatilor si vino alaturi de Holcim!

Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 3 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos