Publicat 19 Ian 2021 | Reactualizat 16 Feb 2021 | Expiră 19 Feb 2021

Inginer Mecanic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent Facultate/ Masterat în Inginerie Mecanică sau educatie tehnică similara;
  • Experiență de peste 3 ani într-un department de Intreținere ;
  • Abilități de management al oamenilor, managementul echipei;
  • Abilități de analiză și management de proiect;
  • Capacitatea de gestiona imbunatatiri și de a face față incertitudinii;
  • Abilități remarcabile de comunicare și capacitate de a acționa într-un mediu extrem de complex;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Cunoasterea AutoCad este un avantaj;
  • Cunoașterea programelor MS Office sau similar.

Descrierea jobului

  • Gestioneaza activitățile de întreținere a unităților de producție în conformitate cu cerințele legale și standardele Clariant, pentru a minimiza timpul de nefuncționare al echipamentelor și pentru a asigura condiții tehnice optime pentru producție;
  • Planifica programul de întreținere echipamente, gestioneaza resursele și se asigura de disponibilitatea pieselor de schimb;
  • Asigura disponibilitatea deplină a echipamentelor pentru producție, diagnosticheaza defectiunile si efectueaza interventiile de întreținere a echipamentelor;
  • Evaluează utilajele, măsoară performanța dispozitivelor si a componentelor mecanice și propune acțiuni preventive și corective care trebuie planificate și executate;
  • Asista Managerul Tehnic cu planificarea și executarea reviziilor, planificarea și executarea bugetului de întreținere, managementul proiectelor;
  • Pregătește rapoarte de întreținere prin colectarea, analizarea și rezumarea informațiilor și tendințelor (implementări de pierderi, RCFA);
  • Menține echipamentul în funcțiune urmând instrucțiunile producătorului și procedurile stabilité;
  • Intocmeste proceduri de întreținere și documentații tehnice, actualizeaza baza de date de întreținere, inclusiv desenele tehnice;
  • Managementul know-how-ului: îmbunătățirea tehnologiei, optimizarea proceselor și costurilor, instruirea și îndrumarea tehnicienilor în coordonare cu Managerul Tehnic ;
  • Asista Managerul Tehnic cu îmbunătățiri continue, intervenții sigure, eficiență a costurilor și respectarea cerințelor legale;
  • Asigură conformitatea cu politicile Clariant privind aspectele de siguranță și de mediu, efectuează analize de risc pentru intervenții standard și non-standard;
  • Executa / monitorizeaza actiuni de îmbunătățire continuă, urmarind costurile, performanța, calitatea, siguranța (îmbunătățirea KPI).

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Expirat
Inginer Mecanic  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles