Publicat 13 Mai 2019 | Expiră 13 Iun 2019

INGINER MECANIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte
- Studii superioare tehnice de lunga durata, profil mecanica agricola
- Cunostinte de exploatare, intretinere si reparare utilaje agricole
- Cunostinte privind tehnologiile de reparatii a tractoarelor si utilajelor agricole
- Cunostinte privind normarea muncii
- Capacitati de planificare si urmarire a activitatii de intretinere periodice -"revizii", agigurarea functionarii utilajelor in parametri normali
- Raspunde si ia masuri pentru exploatarea utilajelor in conformitate cu prevederile din normele de intretinere si reparatii
- Constituie avantaj detinerea de cunostinte in domeniul tehnologiilor culturilor agricole
Cerinte comportamentale
- Rezitenta la program de lucru in agricultura
- Mentinearea unei atmosfere colegiale in relatiile de munca
- Flexibilitate in gandire
- Abilitati de coordonare, planificare si organizare a muncii
- Receptivitate la solicitarile profesionale (capacitate de mobilizare personala pentru finalizarea intr-un timp cat mai operativ a sarcinilor care-i revin)
- Volum de cunostinte teoretice si practice de mecanica agricola.
- Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

Responsabilitati si benficii
- Elaborarea si implementarea politicilor economice in scopul eficientizarii economice a sectorului pe care il coordoneaza, cu conditia respectarii legislatiei in vigoare
- Organizarea muncii in atelierul de reparatii
- Respectarea tehnologiilor agricole moderne
- Asigura efectuarea reparatiilor capitale si a celor curente si urmareste incadrarea in costuri a acestora
- Intocmeste si aprovizioneaza necesarele de piese
- Tine evidenta fiselor de reparatii si revizii pe fiecare utilaj agricol
- Identifica si urmareste deficientele care apara in functionarea masinilor si echipamentelor agricole
- Analiza tehnica si financiara a ofertelor furnizorilor de piese si utilaje agricole.
- Aprovizioneaza, coordoneaza si urmareste gestiunea magaziilor de piese de schimb si carburant.
- Urmareste, normeaza si tine existenta consumurilor de carburanti si lubrifianti

BENEFICII:
- Salariu motivant dupa cerintele postului urmarit.
- Telefon, laptop
- Masina de serviciu

VINIFRUCT COPOU S.R.L. detine ferme vegetale si pomicole pe raza comunelor Raducaneni si Costuleni jud. Iasi si Botesti jud. Vaslui.

Expirat
INGINER MECANIC  -  S.C. VINIFRUCT COPOU S.R.L.