Publicat 03 Apr 2019 | Reactualizat 01 Mai 2019 | Expiră 04 Mai 2019

Inginer Mecanic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice profil mecanic, electrocmecanic;
- Cunostinte mecanica generala;
- Cunostinte foarte bune de mecanica utilaj petrolier;
- Operare PC: MSOffice (Word, Excel);
- Limba engleza (mediu/avansat) si cunoscator al limbajului tehnic specific;
- Abilitati tehnice dezvoltate;
- Capacitate de organizare, decizie, analiza si sinteza;
- Capacitate de lucru in echipa.

Descrierea jobului

- execută lucrări de întreţinere curentă şi înlăturarea tuturor defecţiunilor apărute în timpul funcţionării echipamentelor, controlează periodic exploatarea corectă a echipamentelor solid control în scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale şi execută reparaţii curente sau capitale;
- trebuie sa cunoasca tehnologia reparaţiilor la instalaţii sau utilaje, modul de funcţionare al acestora, lanţul cinematic la utilaj precum şi schemele şi desenele ce ilustrează interdependenţa ansamblurilor şi subansamblurilor care compun utilajul sau instalaţia. Pe baza acestora va diagnostica şi remedia defecţiunile intervenite la echipamentul defect, va executa probele de funcţionare după efectuarea reparaţiilor dupa comunicarea cu si sub stricta supraveghere a sefului direct pentru repunerea în parametrii tehnici a utilajului conform documentaţiei aferente.

We are one of the leading global Service Provider within the Oil and Gas industry. Our Company provides value-added drilling fluids products and services to thousands of wells around the world. Our drilling fluids solutions, including the high-performance water-based drilling fluid, Evolution®, offer drilling operators eco-friendly solutions to reduce drilling time.

Our Integrated Services provides leading edge matting solutions and well site construction services to diverse industry segments around the world. Its flagship DURA-BASE® composite matting system enables temporary work sites and access roads, and is the foundation for an effective spill management system.

We are positioned for continued growth thanks to our commitment to technology, innovation, service, and sustainability.

Expirat
Inginer Mecanic  -  Newpark Drilling Fluids Eastern Europe