Inginer mecanic (service auto)

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 500 - 700 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii tehnice de specialitate medii sau superioare / (Scoala de maistri, Colegiu tehnic, Universitatea Politehnica, Autovehicule Rutiere);
- Mininim 6 luni experienta pe o pozitie similara;
- Cunostinte identificare piese
- Permis de conducere categoria B;
- Bune cunostinte MS Office; WinMentor
- Persoana energica, pasionata de domeniul auto
- Prezenta agreabila, cu un comportament orientat catre clienti si rezultate
- Persoana cu excelente abilitati de comunicare, determinata si cu atitudine pozitiva
- Promptitudine, onestitate si punctualitate
- Persoana comunicativa, convingatoare, organizata;
- Cu initiativa si orientata catre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

- Crează şi dezvoltă o relaţie deosebită cu clienţii;
- Are obligaţia de a urmări încasarea contravalorii produselor vândute;
- Identifică furnizori alternativi de piese şi subansamble, analizează ofertele acestora împreună cu seful de service/consilierul service;
- Face propuneri corespunzătoare în vederea aprobării lor de către şefii ierarhici;
- Răspunde de preluarea periodică a necesarului de piese originale Iveco, Fiat, Suzuki şi pentru celelalte mărci de autovehicule care intră în Service;
- Întocmeşte rapoarte statistice la solicitarea şefilor ierarhici;
- Întocmeşte necesarul de piese împreună cu Şeful de Service / Consilierul service pentru vehiculele aflate în reparaţie;
- Întocmeşte împreună cu Şeful de Service / Consilierul service antecalcule pentru vehicúlele Iveco şi alte mărci care intră în service avariate;
- Gestionează şi utilizează programele tehnice de reparaţie şi identificare piese schimb şi este direct răspunzător de securitatea acestora.
Publicat 21 sept. 2021 Reactualizat 19 oct. 2021 Expiră 21 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos