Publicat 13 Mai 2019 | Reactualizat 10 Iun 2019 | Expiră 13 Iun 2019

INGINER MECANIC PRODUCTIE -JUNIOR-

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii tehnice superioare: Mecanica, TCM /IMST, Sudura;
- Experienţă intr-o pozitie de coordonare activitate productie;
- Abilitati bune de organizare, planificare, coordonare si comunicare;
- Operare PC -MS Office: Word, Excel;
- Cunostente solide desen tehnic;
- Disponibilitate la program prelungit;
- Cunostinte limba engleza nivel mediu;

Descrierea jobului

- Conduce si organizeaza activitatile pentru realizarea programului de productie si asigurarea calitatii produselor, reducerea rebuturilor si remanierilor;
- Coordoneaza si urmareste aplicarea tehnologiilor de fabricatie, utilizarea SDV-urilor repartizate in vederea executarii reperelor, subansamblelor , produselor ;
-Asigura introducerea de tehnologii noi, moderne, de executie a operatiunilor tehnologice, precum si tehnologii pentru operatiunile noi aparute in procesul de fabricatie;
- Coordoneaza organizarea schimburilor si repartizarea personalului necesar executarii activitatilor in conditii optime, in conformitate cu necesitatile realizarii;
- Se asigura de aprovizionarea la timp a locurilor de munca cu materii prime, materiale, semifabricate si SDV-uri in cantitati necesare realizarii programului de fabricatie;
- Analizeaza situatia indeplinirii programului de fabricatie conform graficelor operative si dispune masuri pentru indeplinirea lor;
- Organizeaza exploatarea rationala a utilajelor, instalatiilor, SDV-urilor, pentru prevenirea defectarii lor;
- Analizeaza situatia incarcarii capacitatilor de productie functie de comenzile programate in fabricatie pe perioada analizata, determina locurile inguste , situatiile de lipsa de capacitate si propune solutii Inginerului sef productie;
- Ia masuri pentru reducerea in procesul de fabricatie a consumurilor de utilitati, pentru reducerea consumurilor de materiale si incadrarea in consumurile normate;
- Urmareste incadrarea cheltuielilor de regie in fondurile prevazute de bugetele de cheltuieli;
- Verifica cum se respecta graficul de controale si revizii planificate, reparatii curente, graficul de predare a masinilor, utilajelor pentru reparatiile capitale;
- Asigura respectarea politicii in domeniul mediului, sanatatii si securitatii ocupationale;
- Asigura respectarea cerintelor manualului, procedurilor si instructiunilor aplicabile, ale sistemului de management al calitatii ;

GRIRO este o marca globală de înalta calitate in domeniul proiectării și fabricării de echipamente. GRIRO s-a impus ca renumit producător internațional de echipamente și utilaje tehnologice destinate industriilor de Procesare Petrol și Gaze, Chimie, Petrochimie și Îngrășăminte, Energie, Mediu, Metalurgie, și alte domenii conexe.

Compania GRIRO a fost fondată in 1897 și tradiția noastră de peste 120 de ani in aceasta industrie, ne plasează in topul producătorilor de echipamente de proces din întreaga lume.

Expirat
INGINER MECANIC PRODUCTIE -JUNIOR-  -  GRIRO SA