Inginer mecanic - mentenanta tehnica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare tehnice
  • Responsabil, motivat, cu excelente aptitudini organizatorice;
  • Spirit de echipă, implicare și inițiativă.
  • Limba engleza, scris si conversational constituie avantaj.
  • Cunostinte bune de utilizare a calculatorului (MS Office, emails, etc.).

Descrierea jobului

  • asigura suport managerului de mentenanta pentru coordonarea activitatii echipei de mecanici-reglori linie;
  • asigură procurarea documentaţiei necesare reglării, întreţinerii şi reparării utilajelor aflate în exploatare;
  • mentine exploatarea raţională a maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor din dotarea atelierelor de Injectie, Tampografie, Asamblare si Productie Sosoni Ski.
  • elaboreaza planul de întreţinere, revizie şi reparaţii a maşinilor şi utilajelor din dotarea atelierelor.
  • stabileşte necesarul de piese de schimb pentru lucrările de întreţinere şi reparaţii proprii şi îl transmite responsabilului de aprovizionare.
  • stabileşte piesele de schimb ce pot fi recondiţionate în condiţii de eficienţă economică şi siguranţă în funcţionare.
  • analizează operativ accidentele tehnice apărute la utilaje, stabileşte cauzele, efectele acestora, ia măsuri pentru remedierea acestora
  • dispune oprirea funcţionării maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor din dotarea atelierelor, atunci când acestea nu mai corespund din punct de vedere funcţional sau la termenul de intervenţie planificată.
  • răspunde de organizarea și administrarea tuturor activităților de mentenanță necesare pentru întreținerea adecvată a clădirilor, spațiilor de depozitare și a căilor de acces.

Oferim:
Pachet salarial atractiv
Sporuri lunare
Tichete de masă
Prime anuale si de sarbatori legale
Plata dublă a orelor suplimentare

Amer Sports este o companie multinationala producatoare de articole sportive, cu mărci recunoscute la nivel internațional, cuprinzand Salomon, Arc´teryx, Peak Performance, Atomic, Suunto, Wilson.
Pe piata echipamentelor pentru sporturi de iarna Amer Sports este lider mondial pe segmentele: schi alpin, schi fond, snowboard si protectie activa, portofoliul companiei cuprinzand branduri recunoscute precum Salomon, Atomic si Armado.
Amer Sports Ro produce in noua unitate moderna din Orastie clapari pentru ski marca Salomon si Atomic. In prezent suntem 450 de colegi si la sfarsitul anului 2022 vom creste la 600.
Te asteptam cu drag sa te alaturi echipei noastre entuziaste!

Publicat 16 nov. 2021 Reactualizat 14 dec. 2021 Expiră 16 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos