de ani Fără Frică...

Publicat 24 Sep 2008 | Reactualizat 23 Oct 2008 | Expiră 25 Oct 2008

INGINER MECANIC la SAINT-GOBAIN GLASS Calarasi

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent de facultate cu profil mecanic,electromecanic, hidraulic;
- capabil de a prioritiza activitatile, pentru el si pentru echipa din subordine;
- bune abilitati de lucrul cu calculatorul (cunoasterea Autocad-ului constituie un avantaj);
- cunostinte avansate de limbi straine (engleza si / sau franceza);

Descrierea jobului

Postul este locat in in CALARASI, str. Varianta Nord, nr. 4 bis, unde a fost pusa in functiune, in noiembrie 2006, cea mai moderna fabrica de sticla float din Sud-Estul Europei.

Responabilitati:
- coordoneaza montarea, punerea in functiune si reglajele ulterioare ale instalatiilor electromecanice, hidraulice, etc, aferente programului de investitii;
- cauta, selecteaza si mentine legatura cei mai buni furnizori de echipamente din domeniu;
- participa impreuna cu ceilalti responsabili de mentenanta la elaborarea si implementarea planului de mentenanta preventiva;
- raporteaza periodic managementului fabricii despre stadiul lucrarilor;
- se asigura ca echipa din subordine lucreaza in deplina sigurant

Oferta:
- cultura organizationala bazata pe incredere, spirit de echipa si multiculturalism;
- mediu de lucru profesionist, networking cu specialisti din grupul Saint-Gobain;
- stagii de pregatire si perfectionare in alte fabrici similare din Europa;
- remuneratie atractiva.

CV-urile pot fi trimise si la fax: 0242 / 305.113 sau e-mail: liliana.patra@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN (www.saint-gobain.ro) a fost fondata in 1665 de Colbert- ministru al regelui Ludovic al XIV-lea- fiind compania care a livrat oglinzile pentru Sala Oglinzilor din Palatul Versailles.Astazi este unul dintre cele mai mari grupuri la nivel mondial, pozitionandu-se in primele 100 de corporatii ce actioneaza in domeniul productiei si distributiei de materiale de constructii. Este listat la bursele din Paris, Londra, Frankfurt, Zurich,Bruxelles,Amsterdam.

In Romania Saint-Gobain este prezent in urmatoarele domenii: productia de sticla float (Saint-Gobain Glass Romania), izolatii (Saint-Gobain Isover Romania) , gips-carton (Rigips Romania) , mortare industriale (Saint-Gobain Weber Romania), materiale abrazive (Saint-Gobain Abrazivi) si prelucrarea lemnului (MTI Impex SRL).

Expirat
INGINER MECANIC la SAINT-GOBAIN GLASS Calarasi  -  Saint-Gobain Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles