Inginer Mecanic Coordonare Proiect

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- spirit de echipa si leadership, comunicativ
- cunostiinte de asigurarea calitatii. Cunostiintele de AQ in automotive reprezinta un avantaj
- abilitati de planificare, organizare si negociere
- bune cunostiinte tehnice
- cunostiinte mecanica, desen tehnic
- bun cunoscator al limbii engleze (vorbit, scris, ascultat)
- diploma inginer profil mecanic/ TCM/ IMST/ auditor intern/ alta pregatire/ experienta relevanta pentru acest domeniu
- bune cunostinte in utilizarea MS Office, Excell
- experienta coordonare personal

Descrierea jobului

- urmareste comenzile de la client si realizeaza planificarea interna, alocand personalul pe repere si operatii
- coordoneaza activitatea de pe toate cele 3 schimburi
- realizeaza pontajul, urmareste respectarea regulamentului si a programului de catre personal
- comunica cu clientul pentru realizarea comenzilor in termenul specificat
- studiaza documentatia tehnica de la client (desene si specificatii tehnice) si o transpune in instructiuni de lucru si procese tehnologice interne
- comunica permanent cu reprezentatul clientului si verifica respectarea cerintelor acestuia
- realizeaza rapoarte de activitate catre client
- realizeaza audituri interne si instruiri de personal
- elaboreaza instructiunile de lucru
- elaboreaza documentia de sistem de management al calitatii
- realizeaza tratarea neconformitatilor, stabileste cauza neconformitatii si actiuni corrective
- monitorizeaza performanta la client si performanta livrarilor si coordoneaza imbunatatirea acestora

Companie cu experienta in domeniul prelucrarilor mecanice, asamblari, controlul calitatii si reparatii masini unelte

Publicat 24 iun. 2021 Reactualizat 22 iul. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos