Inginer Junior/Senior ofertare

Solaron Construct 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- student în an terminal / absolvent de studii superioare tehnice în domeniul construcțiilor
- abilități operare PC- pachetul MS Office, internet și e-mail
- cunoașterea limbii engleze – nivel mediu/avansat (limba germană – constituie un avantaj)
- experiența în domeniul ofertării / vânzării de materiale speciale de construcții și cunoașterea pieței de profil constituie un avantaj
- cunoașterea tehnologiilor de execuție în domeniul lucrărilor speciale in construcții constituie un avantaj
- abilități de comunicare și capacitate de organizare și planificare a activității
- capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii, simț tehnic dezvoltat
- face fata la stres si are capacitate de adaptare la situatii noi
- atitudine pro-activă, spirit de echipă, simț dezvoltat al umorului

Descrierea jobului

- preia și prelucrează datele în vederea întocmirii ofertelor
- urmărește soluționarea solicitărilor în cadrul departamentului
- acordă consultanță tehnică în privința materialelor și tehnologiilor speciale, în vederea optimizării soluțiilor
- acordă asistență tehnică de specialitate pe durata execuției lucrărilor și asigură urmărirea acestora în perioada de garanție și post-garanție
- analizează piața de profil
- menține legătura cu clienții din portofoliul companiei
- asigură actualizarea bazei de date
- susține prezentări tehnice, participări la târguri de profil

Beneficii
- colectiv tânăr, profesionist, atmosferă plăcută de lucru
- pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și implicare
- proces continuu de pregătire și posibilitate de avansare

De peste 25 de ani grupul de companii SOLARON a participat la execuția a numeroase lucrări mari cu soluţii tehnice complete, cu materiale speciale, cu utilaje performante şi asistenţă tehnică de specialitate, sau ca subantreprenor de specialitate în industrii precum cea siderurgică, a cimentului, energetică, militară, lucrări la poduri, pasaje, viaducte, șantiere navale, instituții culturale, etc.
Ne remarcăm prin standarde ridicate ale sistemelor de materiale, ale tehnologiilor importate precum și ale lucrărilor executate, prin promptitudine, profesionalism și eficiență.
Publicat 10 Aug. 2022 Reactualizat 24 Aug. 2022 Expiră 24 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.