Publicat 13 Ian 2015 | Expiră 14 Feb 2015

Inginer IT - Administrare si Suport

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti pasionat de IT? Esti dornic sa te dezvolti si vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti? Vino sa te alaturi echipei Agress, daca ai:
- Absolvit sau esti in curs de a absolvi una din specializarile: Calculatoare, Telecomunicatii, Electronica sau Automatica;
- Pasiune pentru IT. Experienta in configurarea si utilizarea sistemului de operare Windows; Experienta in configurarea si utilizarea altor sisteme de operare este binevenita;
- Cunostinte solide in domeniul IT Hardware;
- Cunostinte si experienta in configurare si administrare Windows Server
- Cunostinte si experienta in interogare Baze de date, SQL;
- Cunostinte si experienta in aplicatii de tip ERP - constituie un avantaj;
- Atitudine pozitiva si capacitate de a munci la fel de bine atat in echipa cat si individual.Mai sunt importante:
- Responsabilitate, initiativa si spirit de echipa;
- Entuziasm si creativitate;
- Permis de conducere valid si disponibilitate pentru a calatori.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului presupun:
- Intretinerea functionarii infrastructurii Hardware si Software a companiei;
- Implementarea si configurarea aplicatiilor software din portofoliul companiei;
- Asigurarea suportului post-implementare in exploatarea aplicatiilor;
- Actualizarea aplicatiilor, rezolvarea cererilor formulate de utilizatori referitoare la utilizarea si functionarea aplicatiilor;
- Efectuarea de deplasari la punctele de lucru ale societatii;

Benficiile oferite:
- Salariu motivant;
- Specializare in domeniu;
- Un mediu de lucru tanar, dinamic si profesionist.

S.C. Agress Service S.R.L. - Membra a grupului AGRESS - furnizoare de solutii IT.

Expirat
Inginer IT - Administrare si Suport  -  Agress Service