Inginer Intretinere Echipamente de Productie Farmaceutica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare: Facultatea de Mecanica/Electrotehnica/Automatizari
  • Cunoştinţe în domeniul mecanic, electromecanic, automatizari, pneumatic si hidraulic;
  • Experienta in domeniu de minim 3 ani;
  • Cunoasterea regulilor de buna practica de fabricatie;
  • Operare calculator - pachetul MS Office;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate
  • Avantaje: să cunoască tehnologiile de fabricaţie ale produselor farmaceutice, instalaţiile, utilajele şi aparatura de măsură şi control folosite în industria produselor farmaceutice. Experienta in industrie in pozitii similare

Descrierea jobului

  • Coordoneaza si supervizeaza activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu toate persoanele implicate;
  • Impreuna cu Seful de Productie participa la intocmirea planului anual de intretinere al echipamentelor de productie;
  • Supravegheaza si verifica efectuarea corecta a operatiilor de intretinere periodica programata a echipamentelor de productie;
  • Supervizeaza lucrarile de instalare si punere in functiune a echipamentelor noi;
  • Supervizeaza activitatile de reparatii capitale ale echipamentelor;
  • Asigura suport tehnic general personalului implicat in interventii accidentale neplanificate asupra echipementelor de productie;
  • Asigura necesarul de piese de schimb, materiale, scule si unelte necesare desfasurarii in conditii optime a activitatilor de intretinere si a interventiilor neplanificate;
  • Face propuneri in legatura cu mai buna exploatare a resurselor materiale si umane implicate in activitati de intretinere, reparare si interventie asupra echipamentelor de producere si distributie utilitati

Hyperion companie afiliata Rompharm Company SRL - Companie producatoare de medicamente

Publicat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022