de ani Fără Frică...

Publicat 07 Mai 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Inginer instalatii pentru constructii ofertare/executie

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persona dinamica, cu initiativa si orientata spre rezolvarea problemelor
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare – Facultatea de Instalatii pentru constructii
Obligatoriu experienta in utilizarea programelor Microsoft (Excel, Word, Outlook)
Cunostinte de Autocad - pentru editari minore si masurari de cantitati
Cunostinte in ofertare instalatii - HVAC, sanitare, stingere incendiu
Permis de conducere categoria B - constinuie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati inginer instalatii departament ofertare:
Oferteaza lucrari de instalatii HVAC, sanitare, stingere incendiu.
Analizeaza proiectul si concordonta acestuia cu listele de cantitati. Face completari si optimizari.
Intocmeste cereri de oferta catre furnizori pentru a gasi cea mai buna varianta tehnico-economica pentru proiectul aflat in stadiul de ofertare.
Pastreaza legatura cu clientul din stadiul de ofertare pana la contractarea lucrarii.
Intocmeste contracte si preda proiectul departamentului de executie.
Intocmeste situatii de lucrari conform informatiilor primite din santier.
Pastreaza legatura cu inginerul de executie si face vizite periodice de verificare in santier pentru a fi sigur ca solutia tehnica ofertata se implementeaza corespunzator.

Responsabilitati inginer instalatii departament executie:
Supravegheaza lucrarile de instalatii HVAC, sanitare, stingere incendiu in santiere executate de personalul propriu si/sau subcontractori.
Pastreaza legatura cu reprezentantii beneficiarului in santiere.
Raspunde de calitatea executiei si de implementarea corecta a proiectului.
Raspunde de productivitatea oamenilor si de respectarea graficului de executie.
Comunica cu inginerul responsabil cu intocmirea situatiilor de lucrari pentru ai oferi informatii reale legat de stadiul fizic al lucrarilor.
Intocmeste cartea constructiei impreuna cu RTE si dirigintele de santier.

EZ PROJECT AG SRL este antreprenor general instalatii pentru constructii. Oferim solutii complete in domeniul instalatiilor pentru cladiri rezidentiale, comerciale si industriale. Lucram atat cu clienti finali cat si cu antreprenori generali seriosi in domeniul constructiilor.

Expirat
Inginer instalatii pentru constructii ofertare/executie  -  EZ Project AG SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles