Inginer Instalații Gaze și Centrale Termice

ENGIE Romania SA - 10 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

La ENGIE, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce facem.

ENGIE Servicii
companie din grupul ENGIE în România, furnizează o gama largă de operațiuni tehnice pentru instalațiile și centralele termice de interior, atât pentru clienții casnici, cât și pentru cei industriali. În prezent angajăm Ingineri în locațiile: București, Brașov, Buzău, Constanța, Târgoviște.

Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în ENGIE. Ne poți ajuta să construim un viitor mai bun. Totul începe cu un talent remarcabil. Totul începe cu tine.

Cerințe:
  • Studii superioare tehnice finalizate cu diplomă de licență;
  • Atestat ISCIR conform ordinului 165/2011, privind aprobarea metodologiei de atestare a personalului tehnic de specialitate în domeniul ISCIR, RVT - Responsabil cu Verificarea Tehnică;
  • Autorizație ANRE - gradele EGD și EGIU, în termen de valabilitate;
  • Permis auto categoria B;
  • Minimum 2 ani experiență în domeniul gazelor naturale;
  • Utilizare PC (Microsoft Office) și Internet.
  • Capacitate de planificare și prioritizare a activităților;
  • Determinare și responsabilitate;
  • Abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Gândire tehnică;
  • Capacitatea de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

  • Execută lucrări de verificări/revizii tehnice și reparații/defecte, relevee la instalațiile de utilizare gaze naturale;
  • Promovează și încheie contracte de prestări servicii de verificări/revizii tehnice la instalațiile de utilizare gaze naturale și la centralele termice ale clienților ENGIE Romania;
  • Evaluează, atât tehnic cât și valoric, în urma verificărilor tehnice efectuate și a verificărilor/reviziilor tehnice la instalațiile de utilizare a gazelor naturale:
    • lucrările de instalare și montaj la aparatele de încălzit, alimentate cu combustibil gazos, cazane de apă caldă cu P ≤ 400 kW și cazane de abur de joasă presiune cu debit Q ≤ 0,6t/h
    • lucrări de intervenții și reparații la aparatele de încălzit, alimentate cu combustibil gazos, cazane de apă caldă cu P ≤ 400 kW și cazane de abur de joasă presiune cu debit Q ≤ 0,6t/h
    • lucrări de reparații la instalațiile de utilizare a gazelor naturale, cu respectarea NTPEE-2008, a prescripțiilor tehnice, a normelor interne ENGIE Servicii.
  • Execută lucrările privind verificările tehnice în utilizare la aparatele de încălzit alimentate cu combustibil gazos și cazane de apă caldă;
  • Controlează în teren și verifică în funcționare după execuția operațiunilor de instalare, montaj, reparații și revizii, efectuate de personalul de specialitate, la aparatele de încălzit.
Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu.

În cazul în care optați să ne transmiteți datele dumneavoastră cu scopul de a candida pentru poziția menționată în prezentul anunț, vă rugăm să luați cunoștință despre prevederile Notei de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidaților:

ENGIE Romania este parte a grupului mondial ENGIE si reprezinta unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii. La nivel global, Grupul ENGIE este unul dintre liderii mondiali din domeniul energetic, avand activitati in peste 70 de tari si aproximativ 153.000 angajati, iar la nivel national ENGIE Romania se mandreste cu un portofoliu de 1,9 milioane de clienti, gestioneaza o retea de distributie de circa 19.100 km, in 19 judete din sudul Romaniei si Bucuresti si are peste 3.800 de angajati.

Grupul de companii ENGIE Romania este format din:

ENGIE Romania SA - furnizor de gaze naturale, electricitate si servicii si producator de electricitate;
Distrigaz Sud Retele SRL - operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii; societate infiintata in martie 2008 ca urmare a separarii activitatii de comercializare de cea de distributie;
ENGIE Servicii SRL - prestator de servicii pentru utilizarea in siguranta a instalatiei de gaze naturale (revizii, verificari, lucrari de intretinere) creata in octombrie 2009 ENGIE Building Solutions - servicii de inspectii, intretinere si reparatii pentru cladiri si spatii industriale;
Braila Winds SA - producator de energie eoliana;
Alizeu Eolian SRL - producator de energie eoliana;
Depomures - primul operator privat al pietei de inmagazinare din Romania.

Misiunea ENGIE este de a inspira oamenii pentru a face pasul catre solutiile de maine. Pe langa gaze naturale si energie electrica, oferim clientilor servicii integrate, personalizate și cofinantate, pentru ca oamenii reprezinta principala sursa de energie ENGIE. Ne ghidam pe ambitia de a fi lider al tranzitiei energetice, o tendinta globala caracterizata prin dezvoltarea energiilor nepoluante, reducerea consumului energetic ca urmare a implementarii unor masuri de eficienta energetica si digitalizarea informatiei.

Succesul ENGIE se datoreaza echipei noastre de profesionisti ce se ghideaza dupa aceleasi valori: curaj, deschidere, exigenta si responsabilitate. Pentru asta, ne preocupam permanent ca acestia sa aiba parte de tot ceea ce au nevoie pentru a se dezvolta si le asiguram un mediu de lucru bazat pe siguranta, confort, grija si inovatie.

Publicat 4 nov. 2021 Reactualizat 4 dec. 2021 Expiră 4 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos