Inginer instalatii electrice

MANPOWER ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Recrutam un Inginer Instalatii electrice pentru clientul nostru, o renumita companie de inginerie si consultanta, cu specialisti in domeniile de Upstream, Rafinarii si Petrochimie.

Cerinte:
  • Studii universitare;
  • Experiență de peste/minim 5 ani in activitatea de proiectare;
  • Experiență în colectarea și verificarea datelor de intrare pentru proiectare de la celelalte specialitați;
  • Excelente cunoștințe de utilizare a computerului MS Office, AutoCAD (mediu);
  • Experiență în utilizarea unui program de calcul specific (Dialux, ETAP);
  • Cunoștințe generale de utilizare a unor programe de proiectare 3D;
  • Cunoștințe utilizare COMOS constituie un avantaj
  • Limba engleză mediu;
  • Cunoașterea legislației și a reglementărilor tehnice în domeniu.

Descrierea jobului

Activitati specifice rolului:
  • ​Participi la elaborarea ofertelor tehnice de proiectare;
  • Colectezi date pentru elaborarea studiilor de prefezabilitate si fezabilitate;
  • Participi la proiectare din faza de concept pana la urmarirea executiei;
  • Realizezi memorii tehnice, specificatii, fise de date tehnice;
  • Realizezi scheme monofilare, scheme de conexiuni, planuri de amplasare si detaliilor de executie;
  • Elaborezi rapoarte de calcul pentru stabilirea sectiunii cablurilor electrice, nivelelor de iluminat, rezistentei sistemului de legare la pamant;
  • Asiguri asistența in executie si participi la punerea în funcțiune a obiectivului.

Beneficii:
  • Participi la dezvoltarea și îmbunătățirea modului de lucru în cadrul companiei;
  • Mediu de lucru multinațional;
  • Pachet salarial motivant;
  • Proces continuu de training și dezvoltare personală și profesională;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere internaționale

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.
Publicat 20 Sept. 2022 Reactualizat 18 Oct. 2022 Expiră 20 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.