Publicat 19 Oct 2020 | Reactualizat 16 Nov 2020 | Expiră 19 Nov 2020

INGINER INSTALATII ELECTRICE SI AUTOMATIZARE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta in proiectare instalatii Electrice si Automatizare sisteme HVAC (1-4 ani);
- Studii superioare tehnice finalizate (de preferat instalatii);
- Bune cunostinte de AutoCAD (2D/3D), EPLAN;
- Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
- Este familiarizat cu echipamente si furnizori de echipamente pentru instalatii Electrice si Automatizare sisteme HVAC;
- Experienta in activitatea de coordonare si de lucru in echipa cu alte specialitati - HVAC, sanitare, curenti slabi etc;
- Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
- Limba engleza si/ sau franceza - nivel conversational;
- Permis auto categoria B.

Descrierea jobului

- Realizeaza planuri electrice si automatizare 2D/3D;
- Realizeaza scheme tablouri electrice si automatizare tip E-Plan;
- Invatare sisteme de programare Siemens Synco si Siemens Desigo;
- Centralizeaza documentatia necesara in diverse stadii de proiectare: Concept Design/ Basic Design/ Detail Design/ As Built;
- Intocmirea antemasuratorilor si a listelor de cantitati;
- Se deplaseaza pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor.

Beneficii:
- Salariu motivant pe baza pregatirii si experientei;
- Cunoasterea unor domenii de nisa - Cleanroom applications
- Calatorii si cunoasterea practicilor ingineresti din alte tari: Belgia, Franta, Rusia etc..
- Lucrul intr-o echipa tanara si motivata;
- Posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte de anvergura.

Expirat
INGINER INSTALATII ELECTRICE SI AUTOMATIZARE  -  CCM IMPORT EXPORT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles