Publicat 15 Nov 2019 | Reactualizat 13 Dec 2019 | Expiră 16 Dec 2019

Inginer Instalații sanitare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experiență în domeniul instalațiilor în construcții civile de minimum 2-3 ani;
-Cunoștințe avansate a suitei Microsoft Office și a programelor de management de proiect;
-Cunoașterea limbii engleze nivel avansat;
-Cunoașterea limbii germane nivel avansat;
-Capacitate de soluționare a problemelor practice și tehnice;
-Interese practice în domeniul: construcții / inginerie / instalații;
-Punctualitate și capacitate crescută de auto-organizare și planificare eficientă.

Descrierea jobului

-Organizeaza execuția și derularea activităților aferente proiectului;
-Studiază detaliile de proiectare și documentația tehnica necesară pentru lucrările de instalații aferente proiectelor atribuite;
-Coordonează permanent relația cu subantreprenorii, respectiv rezolva în timp util problemele apărute pe parcursul desfășurării activității;
-Răspunde pentru corectitudinea devizelor întocmite;
-Asigură fise, desene si alte documentații necesare modificărilor, respectiv urmărește implementarea modificărilor pe șantier;
-Menține legătura cu șeful de șantier, arhitectul în ceea ce privește procesul de construcție;
-Întocmește rapoarte săptămânale cu privire la activitatea desfășurată și acțiuni corective necesare;
-Participă activ în faza de determinare și de predare a lucrărilor (pentru fiecare etapă în parte);
-Întocmește documentele aferente procesului de verificare prevăzute în norme și semnează documentele întocmite;
-Studiază proiectul, caietele de sarcini, tehnologiile și procedurile prevăzute pentru realizarea construcțiilor, respectiv întocmește și actualizează cartea construcției aferente proiectului;
-Verifica respectarea prevederilor legale cu privire la cerințele stabilite prin legea calității în construcții, în cazul efectuării de modificării documentației sau adoptării de noi soluții care schimbă condițiile inițiale.

Stone Group Corporation este un hub internațional al companiilor care acționează în diferite domenii precum sectorul construcțiilor, industria și agricultura. Cu origini care se întind din 1995, compania a devenit o organizație internațională cu operațiuni în Germania, Olanda, Irlanda și România.

Expirat

Inginer Instalații sanitare  -  sc Barak international srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles