Inginer / inspector de calitate

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta relevanta in domeniul calitatii;
  • Cunostinte avansate sisteme de calitate;
  • Cunostinte avansate utilizarea echipamentelor de măsură şi control;
  • Cunostinte aprofundate de citirea şi interpretarea desenelor tehnice;
  • Cunoștințe avansate operare pachet Microsoft Office;
  • Cunostinte medii de limba engleza.

Descrierea jobului

  • Implementeaza, coordoneaza si gestioneaza sistemul de management al calitatii pentru a asigura imbunatatirea continua a nivelului de calitate;
  • Intocmeste si gestioneaza toate procedurile si instructiunile de calitate necesare pentru a garanta indeplinirea cerintelor de calitate;
  • Notifică din proprie inițiativă posibilele defecte in sistemul de control al calitatii;
  • Opreste productia ori de cate ori constata abateri de la proces sau calitatea pieselor;
  • Verifica si urmareste indeplinirea corecta a cerintelor de calitate in scopul de a asigura completa aplicare a SMC;
  • Efectueaza controlul de calitate conform metodelor si procedurilor stabilite;
  • Contribuie cu solutii la adoptarea masurilor in cazul in care produsele nu satisfac cerintele standardelor de calitate;
  • Contribuie la dezvoltarea si imbunatatirea strategiei in domeniul calitatii, propune politica si obiectivele calitatii, asigura respectarea procedurilor, standardelor si proceselor organizatiei;
  • Defineste indicatorii de performanta in functionarea proceselor si serviciilor;
  • Intocmeste rapoartele de calitate;
  • Intocmeste planurile de calitate, procedurile si instructiunile pentru toate procesele in colaborare cu responsabilii acestora;
  • Intocmeste planurile de control al calitatii, stabileste reguli pentru desfasurarea inspectiilor de control periodice si finale, asigura efectuarea analizei cauzelor neconformitatilor si efectuarea actiunilor corective si, daca este necesar, efectuarea actiunilor preventive pentru evitarea sitauatiilor neconforme;
  • Cunoaste standardele de calitate , efectueaza verificari prin sondaj, periodice si finale,;
  • Raporteaza sitauatiile neconforme, asigura recalibrarea instrumentelor de masura, analizeaza cauzele neconformitatilor, recomanda imbunatatiri si asigura implementarea lor;
  • Respecta obligatiile stipulate in contractul de muca, regulamentul intern si legislatiei in vigoare.

Descrierea companiei

The company

CNUD-EFCO is the preferred engineering and solution provider for the float glass manufacturers with special focus on the tin bath and annealing sections of the process.

For more than 55 years, our aim has been to develop high level solutions for thermal treatment of glass including research, design, construction and maintenance.

These solutions will continue to contribute to maximize the thermal part of the manufacturing process and to secure the successful introduction of new products by existing and new customers.

Starting with November 2019, CNUD-EFCO Operations is part of Grenzebach Group.

Grenzebach specializes in mechanical engineering and plant construction possessing over 50 years of experience and know-how. Now, the group has 1350 employees worlwide in locations like Germany, SUA, China and Romania, with 3000 plants installed in 55 countries.

Publicat 13 oct. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021