Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Inginer inginerie electrica Expert standardizare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1 post expert standardizare – Serviciul Electrotehnică, Energetică și TIC, Departamentul Standardizare
Condiţii de participare:
Studii superioare tehnice - specialitatea electrotehnică, electronică, energetică, TIC
Vechime în specialitate min 4 ani
Cunoaşterea limbii engleze (traducere, redactare de texte in limba engleză - scrisori, etc.) - nivel avansat.
Cunoasterea limbilor franceză sau germană constituie un avantaj
Operare pe calculator (competență MS Office, aplicatii de e-mail, serviciu de browser).

Descrierea jobului

Coordonează activitatea de standardizare națională în domeniile repartizate.
Îndeplineşte funcţia de reprezentant al ASRO în comitetele tehnice, coordonând din punct de vedere metodologic lucrările de standardizare.
Urmăreşte şi informează periodic membrii CT naţionale asupra activităţii de standardizare internaţională şi europeană, în vederea stabilirii punctelor de vedere naționale.
Urmăreşte evoluțua legislaţiei în domeniile pe care le coordonează.
Întreţine şi dezvoltă relaţii cu autorităţile publice, agenţii economici, asociaţiile profesionale, centrele universitare şi de cercetare şi alte părţi interesate în domeniile pe care le coordonează, în vederea asigurării unei reprezentativităţi echilibrate în comitetele tehnice naţionale.
Contribuie la promovarea activităţii de standardizare în domeniile pe care le coordonează, prin participare la cursuri, conferinţe, seminarii, proiecte, elaborarea de articole de specialitate, suporturi de curs etc.
Se perfecţionează continuu în standardizarea specifică domeniilor pe care le coordonează, înţelegând relaţia dintre standardizare şi domeniile respective, astfel încât să fie capabil să ofere consultanţă şi să susţină cursuri de standardizare adaptate domeniilor.

Expirat
Inginer inginerie electrica Expert standardizare  -  ASRO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles