Publicat 17 Mai 2019 | Expiră 05 Iun 2019

Inginer in pregatire

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Sucursala CNE Cernavoda organizează concurs de selecţie în vederea ocupării postului Inginer in Pregatire / Inginer Operare CNE în Pregătire / Inginer Operare CNE / Inginer Operare CNE Principal în cadrul Serviciului Proiectare Electrica si Automatizari – Departamentul Proiectare si Suport Tehnic.
Data: 09.05.2019 Număr de posturi: 1
Poziţia din organigramă: A 1.2.2.2 / 230
Cerinţe minime:
Studii: superioare tehnice în specialitatea automatizari / calculatoare / electronica / comunicatii / electrotehnica / energetica
Experienţa:
pentru postul de Inginer în Pregătire – fara cerinte de experienta in domeniul studiilor absolvite ;
pentru postul de Inginer Operare CNE în Pregătire - minim 2 ani în activităţi de proiectare sisteme de automatizare si / sau exploatare sisteme de automatizare similare celor din CNE Cernavoda ;
pentru postul de Inginer Operare CNE - minim 4 ani în activităţi de proiectare sisteme de automatizare si/sau exploatare sisteme de automatizare similare celor din CNE Cernavoda sau incadrare actuala pe pozitia de Inginer Operare CNE în Pregătire cu pregatirea terminata;
pentru postul de Inginer Operare CNE Principal - minim 8 ani în activităţi de proiectare sisteme de automatizare si/sau exploatare sisteme de automatizare din CNE Cernavoda sau incadrare actuala pe pozitia Inginer Operare CNE Principal;
Cerinţe specifice:

  • Cunoştinţe de proiectare in domeniul Automatizari, I&C sau exploatare sisteme de automatizare din CNE Cernavoda
  • Autorizare ANTIEX – constituie avantaj;
  • Utilizare programe de specialitate in proiectare automatizari, experienta in sisteme de automatizare CNE – constituie avantaj.
Alte cerinţe:
  • Cunoştinţe de limba engleza;
  • Cunoştinţe si abilitati de utilizare PC;

Descrierea jobului

Responsabilităţi şi sarcini:

  • Elaborare solutii de proiectare (de principiu si de detaliu ) pe disciplina Automatizari ;
  • Actualizare documentatie de proiectare si mentinere baze de proiectare ;
  • Emitere judecati ingineresti pentru functiile de proiect ale echipamentelor /sistemelor de automatizare sau de curenti slabi ;
  • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.
Bibliografie:
  • Programele analitice ale facultatilor de profil absolvite ;
Informaţii suplimentare se pot obţine la Serviciul Resurse Umane: telefon 3894.
Data ultimei zile de depunere a cererilor de înscriere la concurs: 27.05.2019

Societatea Nationala Nuclearelectrica S.A. (“SNN”) este singurul producator de energie nucleara din Romania si de combustibil aferent tehnologiei utilizate, CANDU 6, compania fiind infiintata in 1998. Statul Roman este actionarul majoritar, detinand 82.49% din actiuni; 7,47% fiind detinute de Fondul Proprietatea, iar restul de 10.04% de catre actionari, persoane fizice si investitori institutionali, ca rezultat al procesului de listare la bursa in octombrie 2013.

Compania are sediul la Bucuresti si detine doua sucursale:
-Centrala Nuclearoelectrica Cernavoda care opereaza Unitatile 1 si 2 si care produce electricitate si furnizeaza energie termica. Unitatile 1 si 2 au o capacitate de 700 MWe fiecare si utilizeaza uraniu natural drept combustibil si apa grea ca moderator si agent de racire, de asemenea, produse in Romania.
-Fabrica de Combustibil Nuclear Pitesti este producator calificat de combustibil nuclear CANDU 6 si acopera in intregime necesitatile de operare ale Unitatilor 1 si 2 CNE Cernavoda.

Cu cele doua unitati in operare, SNN SA acopera aproximativ 20% din necesarul de consum al Romaniei.

Expirat
Inginer in pregatire  -  SN NUCLEARELECTRICA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles