Inginer in industrie alimentara - Bucuresti

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare in industria alimentara finalizate, cu specializare in industria de panificatie;
- bune cunostinte in domeniul tehnologiei de panificatie;
- experienta in industria de panificatie min. 2 ani;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, sistem informatic de business);
- bune cunostinte in domeniul sistemelor de management al calitatii, participarea la audituri specifice.

Descrierea jobului

- participa la programarea productiei conform comenzilor primite;
- participa la stabilirea retetelor de fabricatie pentru sortimentele fabricate, efectuarea probelor de coacere;
- urmareste gestionarea materiilor prime si auxiliare;
- studiaza si isi insuseste instructiunile tehnologice si retetele de fabricatie pentru toate produsele, urmand a instrui personalul;
- monitorizarea, coordonarea si controlul realizarii programelor de igiena;
- instruirea personalului cu privire la regulile de igiena aplicabile in cadrul punctului de lucru;
- coordoneaza activitatea de achizitie detergenti, dezinfectanti, ustensile ;
- intocmirea programelor de igiena , echipamente si spatii;
- participa alaturi de managerul de productie pentru imbunatatirea sistemului de control al calitatii produselor;
- suport in pregatirea auditurilor in domeniul sistemelor de management al calitatii.

Beneficii:
- salariu atractiv;
- bonus de performanta la finalul proiectelor atribuite;
- tichete de masa 20lei/zi;
- decontare transport;
- zile de concediu intre 21 si 25zile in fuinctie de vechimea in munca;
- alte beneficii cf. politicii salariale a companiei(vouchere vacanta, pensie privata, asigurare medicala privata)
Publicat 3 nov. 2021 Reactualizat 1 dec. 2021 Expiră 3 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos