Inginer imbunatatire continua

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta in coordonarea proiectelor;
  • Minim 2 ani experienta de lucru intr-un rol similar;
  • Certificare Green Belt / 6 Sigma;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

Descrierea jobului

  • Implementeaza si urmareste mentinerea cerintelor FMOS in departamentul sau;
  • Gestioneaza sistemul de imbunatatire continua prin monitorizarea zilnica/saptamanala a propunerilor de imbuntataire;
  • Analizeaza si implementeaza fezabilitatea proiectelor de imbunatatire din celelalte VSO-uri/fabrici;
  • Participa la omologarea noilor procese si produse cu scopul de a respecta fluxul de implementare, conform specific FMOS si se asigura ca schimbarile sunt implementate corect;
  • Valideaza si propune imbunatatiri pentru scaderea cycle time, operarea cu un numar redus de oameni, optimizeaza schimbarea de referinta;
  • Asigura training personal direct/indirect/administrativ pe subiecte sistem de operare;
  • Promoveaza sistemul de imbunatatire continua in interiorul VSO-ului prin utilizarea diferitelor instrumente de coaching;
  • Participa la analize cauza radacina;
  • Monitorizeaza OPE-ul la nivel de echipa si propune si implementeaza plan de actiuni pentru atingerea acestuia acolo unde este cazul;
  • Coordoneaza activitatea de reducere a inventarului la nivelul VSO impreuna cu supervizorii de productie;

Tenneco is one of the world’s leading designers, manufacturers and marketers of automotive products for original equipment and aftermarket customers, with 2020 revenues of $15.4 billion and approximately 73,000 team members working at more than 270 sites worldwide. Through our four business groups, Motorparts, Performance Solutions, Clean Air and Powertrain, Tenneco is driving advancements in global mobility by delivering technology solutions for diversified global markets, including light vehicle, commercial truck, off-highway, industrial, motorsport and the aftermarket.

The company operates in Romania through one plant located in Ploiesti and a Global Business Center located in Bucharest.

Visit our website and find out more about us at: www.tenneco.com

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 7 iun. 2022 Expiră 9 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos