Publicat 21 Mai 2019 | Reactualizat 11 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

Inginer geolog

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 2 ani experiență în Petrol / Gaze, Inginerie

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie să îndeplinească următoarele cerințe:

  • să fie absolvent de studii superioare, cu diplomă de licență în domeniul geologiei;
  • să dețină minim 2 ani de experiență în activitățile de elaborare studii în domeniul zăcămintelor de hidrocarburi;
  • să posede:
  1. cunoștințe cel puțin de nivel mediu în utilizarea softului de specialitate Petrel;
  2. cunoștințe temeinice în domeniul geologiei zăcămintelor de hidrocarburi (verificate la proba scrisă);
  3. cunoștințe de limba engleza - nivel mediu (se verifică în cadrul probei scrise).

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Elaborează modele geologice care cuprind: integrarea interpretărilor seismice, corelarea orizonturilor, construcție hărți structurale, izopachite, secțiuni geologice etc.;
  • Elaborează modele de facies și proprietăți (porozități și saturații în gaze) cu softul Petrel;
  • Evaluează resursele geologice prin metoda volumetrică.
  • Colaborează la întocmirea studiilor de zăcământ, cu precădere la partea de geologie și susține în ședințe avizarea rezultatelor obținute.
Beneficii:
  • oportunități de dezvoltare profesională;
  • pachet salarial atractiv (relații suplimentare despre pachetul salarial la numărul de telefon 0749331731);
Alte detalii se regăsesc în anunțul postat la adresa https://www.romgaz.ro/posturi;
Candidaturile se vor depune la adresa: https://www.romgaz.ro/posturi;
Numai candidații considerați potriviți vor fi contactați.

Va mulțumim pentru înțelegere!

Romgaz este cel mai mare producator si principal furnizor de gaze naturale din Romania. Compania este admisa la tranzactionare din anul 2013 pe piata Bursei de Valori din Bucuresti(link is external) si a Bursei din Londra (LSE)(link is external). Actionar principal este statul roman cu o participatie de 70%. Compania are o experienta vasta in domeniul explorarii si producerii de gaze naturale, istoria sa incepand acum mai bine de 100 de ani in 1909, cand a fost descoperit primul zacamant de gaze naturale in Bazinul Transilvaniei la Sarmasel.

Inginer geolog  -  SNGN ROMGAZ SA