Publicat 11 Ian 2021 | Reactualizat 08 Feb 2021 | Expiră 11 Feb 2021

Inginer geodez, topografie & cadastru in Cluj-Napoca

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm angajat-partener de specialitate, ambițios, cu experiență, in CLUJ-NAPOCA care să dezvolte firma la nivel local și național în domeniile topografie și cadastru.
  • Studii superioare de specialitate;
  • Autorizat ANCPI;
  • Experință de peste 5 ani în domeniu;
  • Experiență în desfășurarea lucrărilor de cadastru sistematic și general;
  • Experiență avansată în lucru cu instrumentele de măsurat specifice activității: stația totală, receptoare GNSS, nivela, drone, nori de puncte laser, LiDAR;
  • Cunoștințe avansate ale softurilor de specialitate AutoCAD, Mapsys, Toposys, Revit, CloudCompare;
  • Bune cunoștinte ale legislatiei în domeniu;
  • Bune abilități în formarea, conducerea și coordonarea echipelor de topografi;
  • Leadership, rezistență la lucru în conditii de stress, orientat pe respectarea cerințelelor de calitate, specificațiilor și termenelor limită; orientat pe îmbunătățirea profesională continuă a sa și a echipei.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Definește și creează procedurile de lucru tehnice pentru buna desfășurare a activităților;
  • Formează și coordonează echipele topo și activitatea biroului topo;
  • Planifică resursele: alocarea pe proiecte a oamenilor, a resurselor materiale si a timpului, stabilind pe baza graficelor de lucrări termene, responsabili, logistica pentru deplasări, măsurători, colectare și prelucrare date, elaborare documentații;
  • Urmărește implementarea proiectelor conform planificării, verifică, propune și implemenetează măsuri preventive și corective pentru ca proiectele să fie duse la îndeplinire conform termenelor, cerințelor privind calitatea și specificațiile stabilite prin contract;
  • Planifică și urmărește evoluția echipei: stabilește obiectivele fiecărui angajat, îndrumă și formează, evaluează periodic oamenii din echipa și le oferă feedback in funcție de performanță și atingerea obiectivelor; urmărește evoluția individuală a fiecărui om din echipă și integrarea în echipă; redefinește și re-aloca oamenii în funcție de complexitatea sarcinilor și competentele oamenilor dar și de nevoile lor de a invața și a evolua;
  • Raporteaza periodic planificarea, evoluția implementării.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Parteneriat în firmă și cotă parte din profit;
  • Libertate în planificarea și desfășurarea activităților;

Photomapping este un startup românesc, lansată prin programul Startup Nation 2017, formată din specialiști cu experiență în culegerea datelor geo-spațiale.
Oferim clienților noștri imagini stradale, ortofotoplanuri, modele 3D, scanare LiDAR și elementele topografice extrase din acestea prin fotogrammetrie si digitizare. Distribuim echipamente GNSS și softuri GIS.
Dorim să ne extindem serviciile și in domeniile topografie și cadastru la nivel național, iar pentru aceasta căutăm colegi ambițioși cu experiență în domeniu.

Expirat
Inginer geodez, topografie & cadastru in Cluj-Napoca  -  Photomapping S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles