Publicat 06 Ian 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Inginer executie drumuri si poduri CFDP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent al Facultatii de Cai Ferate, Drumuri si Poduri;
- Cunoasterea standardelor si normelor de proiectare pentru drumuri si poduri;
- Experienta in elaborarea documentatiei tehnice (S.F., P.T., D.E.);
- Experienta in domeniu minim 5 ani;
- Disponibilitate la deplasari
- Adaptabil la program prelungit
- Rezistenta la stres

Descrierea jobului

- verifica planurile de executie si propune solutii in cazul constatarii oricaror deficiente sau erori;
- repartizeaza lucrarile pe formatii de lucru sau echipe, organizarea locurilor de munca;
- urmareste si verifica activitatea tehnicienilor si muncitorilor din subordine;
- asigura indeplinirea normelor si mentinerea activitatii in graficul de lucru;
- urmareste incadrarea in norme a consumului de materiale, combustibil sau energie;
- instruieste personalul din subordine in privinta calitatii lucrarilor, manipularea si depozitarea materialelor;
- verifica lista materialelor ce vor fi folosite, urmareste respectarea termenelor de aprovizionare si existenta documentelor de calitate;
- urmareste respectarea cu strictete a tehnologiilor de executie si a normelor legale;
- aplica legislatia privind sanatatea si securitatea in munca, organizeaza efectuarea instructajului de protectie a muncii personalului din subordine;
- asigura echipamentele de protectie si dispozitivele de securitate a muncii;
- intocmeste / verifica situatiile de lucrari, procese verbale, rapoartele de lucru si alte documente specifice;
- colaboreaza cu specialistii care activeaza in alte domenii pentru finalizarea constructiei;
- raporteaza periodic sefului ierarhic stadiul lucrarilor;
- participa la intocmirea cartii tehnice a constructiei.

Descrierea companiei

SC ALEXCOR TRADING, firma infiintata in anul 2006.
Executam lucrari de constructii civile, drumuri si poduri.

Expirat
Inginer executie drumuri si poduri CFDP  -  Alexcor Trading S.R.L.