Inginer Energetician

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare finalizate profil tehnic – energetica/electrotehnic
• Experienta in domeniu reprezinta un avantaj
• Buna cunoastere a legislatiei specifica domeniului de activitate
• Capacitate mare de procesare a datelor
• Atentie la detalii; atentie distributiva
• Spirit de initiativa si dorinta de invatare si dezvoltare
• Spirit de echipa
• Abilitati de comunicare si relationare
• Capacitate de analiza, coordonare si oraganizare
• Disponibilitate la program de munca in schimburi de 12/24 si 12/48

Descrierea jobului

• Intocmeste documentatia aferenta dosarelor de operare, supraveghere si monitorizare centrala
• Raspunde de functionarea in conditii optime din punct de vedere tehnic, a tuturor echipamentelor alocate
• Colaboreaza eficient cu echipele de tehnicieni/electricieni
• Verifica din punct de vedere tehnic echipamentele alocate
• Supervizeaza interventiile si reparatiile de natura electrica
• Realizeaza documentatia de mentenanta echipamente si raporteaza periodic interventiile servic

Cu o experiență de 14 ani pe piața de energie electrică și gaze naturale, Nova Power & Gas este producător, distribuitor și furnizor de energie electrică și gaze naturale, oferind un portofoliu variat de servicii adresate în special companiilor, dar și consumatorilor casnici.
Compania deține parcuri fotovoltaice proprii și rețele de distribuție de energie electrică și gaze naturale și dezvoltă proiecte inovative în domeniul eficienței energetice.

Nova Power & Gas face parte din grupul E-INFRA, lider pe piața de servicii integrate de infrastructură din Romania, din care fac parte 5 companii și peste 600 de angajați.

Publicat 4 iul. 2022 Reactualizat 1 aug. 2022 Expiră 3 aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos