Inginer energetica industriala - Satu Mare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice – specializările: inginerie civilă, ingineria instalațiilor, inginerie electrică, mine petrol și gaze, inginerie mecanică, inginerie instrială, inginerie și management, inginerie chimică, inginerie electronică și telecomunicații, ingineria transporturilor, ingeria materialelor
  • Cunoștințe de legislație din domeniul energetic, inclusiv reglamentari ANRE.
  • Experiență profesională de specialitate de minimum 2 ani
  • Atestat Manager Energetic conform cerințelor legale – constituie avantaj
  • Capacitate de a evalua si de a lua decizii rapide
  • Bune abilități de comunicare și relaționare
  • Cunoștinte temeinice de operare a calculatorului
  • Cunoștinte de limba engleză la nivel avansat

Descrierea jobului

  • Realizarea balanțelor energetice și întocmirea declarației ANRE de consum total de energie, precum și chestionarului ANRE de analiză energetică
  • Centralizarea și prelucrarea informațiilor din sistemul de contorizare şi monitorizare
  • Întocmirea caietului de sarcini pentru realizarea auditului energetic și recepţionarea lucrării de audit energetic
  • Propunerea, implementarea și monitorizarea progresului programului de creștere a eficienţei energetice
  • Asigurarea consultanţei privind modul de aplicare a legislaţiei şi reglementărilor în vigoare privind eficienţa energetică precum și realizarea analizelor energetice necesare activității beneficiarului
  • Reprezentarea companiei în relaţia cu ANRE referitor la aspectele legate de de eficienţă energetică
  • Realizarea de rapoarte și indicatori energetici

SC ZES Zollner Electronic SRL Satu Mare este o societate cu capital integral german, membră a grupului de firme Zollner Elektronik AG. Firma este prezentă în Satu Mare din anul 2001 cu producția de componente inductive și din producția de subansamble electronice și are clienți de prestigiu din domeniul industriei auto, electronică și de telecomunicații.
Publicat 26 apr. 2022 Expiră 26 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos