Inginer energetic pentru clădiri

SC SERVELECT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cum ne-ar plăcea să fii în calitate de nou coleg al nostru:
  • Să fii inginer în construcții sau instalații în construcții;
  • Să ai minimum 1 an experiență în domeniul eficienței energetice în clădiri;
  • Sa cunoști elemente de construcții civile, de arhitectură și de instalații termice (HVAC) și electrice pentru clădiri;
  • Să cunoști/ să fii dispus să înveți soluții de producere locală de energie și eficiență energetică aplicabile în clădiri, pe care să le propui și să le cuantifici;
  • Să cunoști limba engleză cel puțin la nivel mediu;
  • Să fii dispus la deplasări ocazionale (20% activitate în deplasări, 80% muncă de birou);
  • Autorizația de Auditor Energetic pentru Clădiri te va avantaja.

Descrierea jobului

Care vor fi principalele tale responsabilități:
  • Vei colecta datele necesare din teren și documentațiile existente pentru elaborarea rapoartelor de audit energetic pentru clădiri;
  • Vei realiza descrieri tehnice pentru construcții civile, de arhitectură și instalații termice (HVAC) și electrice;
  • Îți vei actualiza cunoștințele privind legislația în domeniul eficienței energetice în clădiri și o vei aplica în proiectele specifice;
  • Vei întocmi / învăța să întocmești analize energetice pentru consumurile din clădiri;
  • Vei calcula / învăța să calculezi consumuri specifice de energie în clădiri pe categorii de consumatori.

Astfel, vei BENEFICIA de:
  • O dezvoltare profesională continuă, cu posibilitatea de a avansa în carieră;
  • Soluții tehnice de ultimă generație şi cursuri de instruire;
  • Un pachet de beneficii non-financiare pe lângă cele financiare;
  • O echipă deschisă și un mediu de lucru plăcut.

Te așteptăm în echipă!

Misiunea Servelect este aceea de a oferi servicii si solutii de eficienta energetica pentru a sprijini industria si cladirile comerciale din Romania si, in mod indirect, familiile celor care lucreaza in cadrul acestora. Cum ajungem la eficienta energetica? Prin identificarea oportunitatilor durabile de reducere a costurilor energetice operationale, prin finantarea implementarii solutiilor necesare si recuperarea investitiei din economiile generate de catre proiecte.

Ne caracterizeaza pasiunea pentru ceea ce facem, sustinuta de competentele si rezultatele detinute;

Respectam dreptul fiecarui membru al organizatiei noastre la bunastare fizica, emotionala, mentala si spirituala;

Dovedim curaj in dezvoltare, prin asumarea performantei energetice la Beneficiari;

Oferim solutii durabile, prin implicarea cu responsabilitate in proiectele in care ne angajam.

Publicat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos