Inginer Electronist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul electronică / telecomunicații / electrotehnica;
  • Tratarea la timp a codurilor de componente de pe facturile de intrare si a produselor si tehnologiilor de pe documentele de livrare;
  • Cunoștințe operare stocuri;
  • Cunostinte avansate de operare Excel;
  • Cunoastearea limbii engleze la nivel mediu;
  • Putere mare de concentrare, invatare rapida si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Inginerul electronist din departamenul ERP opereaza in aplicatia ERP urmatoarele:
  • defineste coduri pentru componente, produse semifinite si finite;
  • creaza si intretine in aplicatie tehnologii de fabricatie pentru produse semifinite (cablaje imprimate plantate, forme de cablu, ansambluri mecanice, etc.) pe baza BOM-urilor primite de la R&D;
  • creaza si intretine arbori de produs si tehnologii de fabricatie pentru produse finite livrate clientilor pe baza documentatiei tehnice si a documentelor de livrare;
  • defineste arhitectura si tehnologii de fabricatie pentru simulari de fabricatie.
Suplimentar operarii in aplicatie, mai are atributii rezultate din interfata intre aplicatia ERP si magaziile fabricii:
  • asociaza codurile din aplicatia ERP cu facturile primite pentru componente si materiale;
  • participa impreuna cu intreaga echipa ERP la analiza si operarea in aplicatie a rezultatelor inventarului anual de materii si materiale.

Rohde & Schwarz TOPEX is among the most innovative, fast growing European manufacturer of telecommunication equipment, providing a wide range of telecommunication applications. The company has over 20 years of experience in research, development and manufacture of both civil and military telecommunication devices. Our company acts like a bridge between analogue, digital, IP telephony systems in wired and wireless environments.

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos