Inginer electronist pentru proiectare circuite electronice

SOFT MEDIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Pregătire:

Studii superioare de specialitate (electronică, automatizări, calculatoare, mecatronică, robotică, informatică).

Cunoştinţe în domeniul componentelor şi circuitelor electronice analogice şi digitale, amplificatoare de joasa frecventa, semnale analogice si digitale, convertizoare de frecvență, senzori, actionare, motoare electrice, surse de alimentare în comutatie și invertoare de tensiune.

Constituie un avantaj:

Experiență în proiectare circuite electronice bazate pe tranzistoare si circuite integrate analogice.
Cunoștințe în proiectarea și construcția amplificatoarelor de semnal audio.
Experiență în programarea controllerelor PIC.
Cunostinte si experienta in folosirea software de simulare.
Cunostiinte si experiență în utilizarea aparaturii de masura de laborator: osciloscop, analizor de spectru.

Descrierea jobului

Veți participa activ la proiectarea circuitelor electronice ale unei game de amplificatoare de semnal audio. Jobul implica prospectarea, analiza, proiectarea, simularea, testarea și dezvoltarea diferitelor topologii de amplificare de semnal audio. Veți testa și veți participa de asemenea la dezvoltarea surselor de alimentare în comutatie.
Veți face parte dintr-o echipa la început de drum care are ca sarcina dezvoltarea amplificatoarelor unui proiect cu scop comercial.
Este un job ce implica viziune si abordare originală, fără sarcini repetitive.

Un mediu de lucru placut, care se adreseaza pasionatilor.

SC SOFT MEDIA SRL este o societate cu capital românesc înființată în 2007 cu experiență în oferirea de soluții audio pentru adresare publica, inchiriera de echipamente audio pentru evenimente, soluții pentru hi-fi home audio precum și comercializarea de componente pentru diferite instalații și sisteme audio.
Publicat 5 Sept. 2022 Expiră 5 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.