check_circle

Job verificat

|Publicat 01 Apr 2019 | Reactualizat 26 Apr 2019 | Expiră 01 Mai 2019

INGINER ELECTRONIST/ ELECTROMECANIC

5 posturi

Candidatul ideal

• Absolvent studii superioare in domeniul electronic/electromecanic;
• Cunostinte in domeniul confectionarii cablurilor si a panourilor electrice reprezinta un avantaj;
• Cunostinte operare calculator MS Office;
• Abilitati de citire si intelegere a fiselor tehnice;
• Cunostinte minime Eagle, Autocad;
• Cunostinte limba engleza (scris si vorbit). Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
• Abilitatea de a lucra independent cat si in echipa;
• Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
• Abilitatea de a urmari derularea unui proiect de la conceptie pana la finalizare;

Descrierea jobului

• Asigura preluarea informatiilor tehnice ale proiectelor (verifica existenta tuturor detaliilor tehnice necesare realizarii ofertei de pret si sesizeaza superiorul in cazul in care documentatia este incompleta);
• Intocmeste calculatia de pret a proiectului respectand toate cerintele clientului;
• Intocmeste liste de materiale, verifica stocuri existente, trimite cereri de oferta, intocmeste calculatiile de timp, verifica daca pentru procesul de productie sunt necesare costuri aditionale;
• Preda calculatia de pret in limita termenului fixat impreuna cu superiorii si asigura suport pentru eventualele neclaritati;
• Controlul regulat si urmarirea stadiului proiectelor si a listelor de sarcini;
• Ofera suport tehnic pentru productie;

Printre beneficii se regasesc:
• Un pachet salarial atractiv corespunzator cu pozitia;
• Bonuri de masa;
• Asigurare medicala privata;
• Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
• Oportunitati in formarea unei cariere profesionale;
• Mediul de lucru placut.

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld, (Munchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in orasul Galati, avand un numar de peste 360 de angajati.

Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic este unul din liderii pietei avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.

INGINER ELECTRONIST/ ELECTROMECANIC  -  Lacon Electronic SRL