de ani Fără Frică...

Publicat 25 Oct 2019 | Reactualizat 24 Nov 2019 | Expiră 25 Nov 2019

Inginer Electronist/Calculatoare in Cluj-Napoca

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare in electronica,automatizari,calculatoare,mecatronica,robotica,informatica;
  • Cunostinte temenice in domeniul componentelor si circuitelor electronice analogice si digitale,automate programabile,senzori;
  • Cunostinte temenice de limba engleza(avansat)
  • Experienta minim 3 ani in procesare hardware;
  • Cunostinte de electronica avansata(folosire osciloscop)
  • Indemanare in executarea operatiunilor de inlocuire a subansamblelor,cat si a componentelor electronice pe cablaj:
  • Cunostinte scheme electrice,intrelegere fenomene electrice in domeniul masuratorilor,cunoasterea mijloacelor de masurare;
  • Comunicare,planificare,organizare,auto-disciplina;
  • Serioazitate,atitudine proactiva si rezistenta la stress;
  • Permis conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • Punere in functiune a panourilor de afisaj cu LED(ecrane LED,tabele scor diverse sporturi),asigurare service in perioada de garantie si postgarantie,transfer de cunostinte referitor la modul de functionare al echipamentelor,elaborarea unui manual de mentenanta integrat care sa cuprinda cel putin toate etapele instruirii personalului desemnat de beneficiar.
  • Crearea unei echipe timing in vederea efectuarii cronometrarii la competitiile diverselor sporturi,managementul datelor si service-ul rezultatelor pe durata competitiilor,sincronizarea live si pregatirea competitiei,introducerea parametrilor necesari preluarii datelor ce vor fi afisate pe ecran LED(la competritii nationale si internationale).
BENEFICII;
  • Salarizare atractiva si alte beneficii in functie de performante
  • oportunitatea de a lucra intr-o companie cu traditie(distribuitor unic OMEGA),aflata in expansiune;
  • mediu de lucru profesionist si prietenos;
  • conditii optime pentru desfasurarea activitatii;
  • siguranta locului de munca si a venitului;
  • proiecte interesante si variate;
  • timp alocat sapatamanal pentru cercetare si proiectare;
  • participarea la traininguri,cursuri si evenimente de specialitatea ca reprezentant al firmei in tara si strainatate;
  • cafea (expresor),ceai,apa minerala ,etc.
  • loc de parcare propriu;
  • smartphone la angajare;

SERATEL este o companie complexă oferind servicii competente în ceea ce priveşte afişajul electronic, solutii de iluminat cu LED si echipamente de cronometraj.

Vanzare echipamente sportive (porti fotbal ,tenis ,montat tartan sali de sport) Vanzare echipamente pentru bazine de inot si polo. Vanzare tabele de scor pentru stadioane si diverse sporturi.
Asigurarea echipei timing la Campionatele Internationale ale Romaniei de Inot .

Pentru mai multe detalii despre companie va rugam sa vizitati pagina www.seratel.ro
Asteptam cu interes sa va cunoastem!

Expirat
Inginer Electronist/Calculatoare in Cluj-Napoca  -  Seratel Electronics

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles