Publicat 20 Mai 2010 | Expiră 21 Iun 2010

Inginer electromecanic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

▪ Absolvent studii superioare sau medii, profil electromecanic.
▪ Cunostinte temeinice in domeniul electromecanicii; cunostinte de baza in pneumatica, masurari electrice, senzori de proximitate (inductivi, optici, magnetici).
▪ Disponibilitate la program in 2 schimburi.

Descrierea jobului

▪ Mentinerea la un standard ridicat de functionare a utilajelor de productie.
▪ Reglarea, verificarea, repararea echipamentelor de productie.
▪ Determinarea corecta a pieselor de schimb, verificarea acestora dupa receptia lor.
▪ Instruirea, coordonarea si asigurarea asistentei tehnice pentru personalul de productie.
▪ Intocmirea documentatiei de lucru.

Deoarece instalaţia electrică reprezintă sistemul nervos al unei locuinţe, în cele 15 locaţii din întreaga lume ale departamentului Electrical Installation Technology, Siemens produce şi dezvoltă produse şi soluţii inovative, care să permită oricui utilizarea electricităţii în concordanţă cu propriile nevoi. Indiferent dacă este vorba de prize, întrerupătoare, panouri de distribuţie sau siguranţe automate, toate componentele de sistem sunt inovative şi de referinţă în materie de siguranţă.

Expirat
Inginer electromecanic  -  SC SIEMENS EIT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles