Inginer electric sisteme fotovoltaice

ROMSIR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne extindem echipa și căutăm un inginer electric dornic de a lucra într-o echipa tânără, dar experimentată din domeniul energiilor regenerabile (sisteme fotovoltaice).

Cerințe:
  • Student an terminal/absolvent studii tehnice de profil: Inginerie electrică, electronică, electrotehnică; electroenergetică;
  • Autorizare ANRE este un avantaj;
  • Experiența din domeniul sistemelor de panouri fotovoltaice constituie un avantaj;
  • Cunoștințe IT MS Office, AUTOCAD;
  • Bune abilitați de comunicare si relaționare;
  • Capacitate de lucru individual dar și în echipă;
  • Personalitate energica, pro activă, cu atitudine pozitiva;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Planifică evaluările/instalările de sisteme fotovoltaice și monitorizează progresul acestor lucrări;
  • Elaborează studii de soluție, proiecte tehnice pentru sisteme de panouri fotovoltaice;
  • Coordonează din punct de vedere tehnic și participă la execuția lucrărilor conform planificării alocate;
  • Oferă suport echipelor din teren și monitorizează calitatea lucrărilor din punct de vedere tehnic;
  • Coordonează echipele în vederea efectuării activităților de mentenanță preventivă;
  • Menține contactul cu clienții din punct de vedere tehnic;
  • Monitorizează și actualizează baza de date cu informațiile specifice activității de montare sisteme panouri fotovoltaice;
  • Se implică în procesul de învățare în teren sau în cadrul cursurilor și training-urilor organizate în cadrul sau în afara firmei.
Ofertă
  • Mediu de lucru plăcut, atmosferă de familie și mai ales colegi fantastici;
  • Birou zona Unirii;
  • Contract de munca pe durată nedeterminată;
  • Proiecte interesante/de portofoliu;
  • Salariu motivant;
  • Autoturism de serviciu.

ROMSIR este o societate comercială cu capital integral românesc, înființată în anul 1994 în domeniul electronicii si electrotehnicii.

În ultimul an, am vândut și instalat în România peste 2000 de sisteme fotovoltaice totalizând peste 30.000kWp. Din 2012 suntem unic importator și centru service pe Romania pentru sistemele profesionale de pompare solară Lorentz.

www.romsir.ro

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos