Inginer electric - Fabrica Ciment Medgidia

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ai nevoie de:
  • Studii superioare tehnice (electric, electrotehnic, automatizari);
  • Autorizare ANRE constituie un avantaj;
  • Minim 3 ani experienta in reparatii si intretinere echipamente electrice industriale;
  • Persoană dinamică, cu iniţiativă, motivată să lucreze în mediul industriei materialelor de constructii;
  • Bune abilităţi de comunicare si relationare;
  • Bune abilitati manageriale (organizare, control, gestionare resurse, relatii cu alte departamente);
  • Cunoştinţe obligatorii de limba engleză;
  • Cunostinte operare pc.

Descrierea jobului

Misiune/Obiective

MANAGEMENT
  • Coordonează activitățile zilnice ale echipelor de electricieni;
  • Pregătește programul și resursele necesare pentru schimburile de noapte/sărbători legale;
  • Colaborează cu șefii de întreținere mecanică și cel de producție;
  • Urmărește lunar numărul de ore lucrate de contractorii permanenți;
  • Efectuează reviziile tehnice necesare, reparațiile planificate și intervențiile incidentale;
  • Supraveghează lucrările electrice executate de contractori și asistă la recepția de reparații electrice și automatizări;
  • Participă la elaborarea bugetului de mentenanță;
  • Participă activ la toate acțiunile de sănătate și securitate în muncă.
TEHNIC
  • Participă la elaborarea programelor: opriri săptămânale, programate și opriri accidentale;
  • Validează lansarea sau reprogramarea documentației WO (comanda de lucru) pentru lucrări electrice și automatizări, împreună cu specialiști;
  • Stabileaste punctele care trebuie îmbunătățite și propune soluții;
  • Participă la recepția de piese de schimb importante și echipamente de măsură și control;
  • Asigură întocmirea, actualizarea și afișarea instrucțiunilor de exploatare și întreținere a echipamentului din zona de responsabilitate a acestuia și instruirea personalului subordonat cu privire la dispozițiile acestora și la modul de intervenție în caz de incidente apărute în funcționarea normală a echipamentului.
Iti oferim:
  • Educație continuă - investim continuu în tine pentru a ne asigura că ai tot ce ai nevoie pentru a excela la locul de muncă și pentru a-ți îmbunătăți abilitățile
  • Bonus anual de performanță
  • Bonus de vacanță și 26 zile de vacanță
  • Tichete cadou de Paște, Crăciun
  • Asigurare de sănătate
  • Asigurare de viață
  • Reducere la cantina din cadrul fabricii
  • Transport și cazare dacă vii dintr-o altă localitate

CRH este un grup international, lider in domeniul materialelor de constructii, cu aproximativ 87.000 de angajati, in aproximativ 4.000 de unitati, din 37 de tari. Cu o capitalizare bursiera de aproximativ 22 miliarde de euro, CRH este cea mai mare companie de materiale de constructii din America de Nord si a treia cea mai mare companie din lume. Grupul ocupa pozitia de lider in Europa, avand in acelasi timp pozitii strategice in regiunile economice emergente din Asia.
Activitatile Grupului CRH in Romania se desfasoara sub umbrela comuna si management unic la nivel de tara. Operatiunile de baza sunt producerea de ciment, agregate si betoane.

Ca parte a unui grup care promoveaza talente, CRH Romania isi doreste atragerea celor mai buni candidati.
Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos