Publicat 27 Sep 2008 | Reactualizat 26 Oct 2008 | Expiră 28 Oct 2008

Inginer echipamente de monitorizare prin satelit

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii tehnice
- cunostinte minime de utilizare browser-e web, testare aplicatii web, baze de date
- experienta in service echipamente de radiocomunicatii
- abilitati de relationare (over-the-phone)
cu clientii
- cunostinte avansate de limba engleza

Descrierea jobului

Obiectivul postului: asigurarea functionarii optime a aplicatiei si echipamentelor de monitorizare a flotelor

Responsabilitati:
TEHNICE:
- identificarea problemelor la sistemele GPS
- configurarea echipamentelor iCommDiode si pregatirea kit-urilor de instalare
- testarea si verificarea echipamentelor
- calibrarea echipamentelor
- activare SIM-urilor pt. instalari
ORGANIZATORICE:
- programare instalari/interventii
- relationarea cu inginerii de teren pentru instalari/interventii
- mentinerea legaturii cu service-urile partenere
RELATIONARE CU CLIENTII:
- inregistrarea si transmiterea rapoartelor catre clienti
- colectarea si solutionarea reclamatiilor primite de la cliienti
- upgradarea solutiilor tehnice oferite clientilor si testarea acestora

Postul raporteaza directorului tehnic si presupune colaborarea permanenta cu echipa de vanzari.

Articolo 1 International este furnizor de servicii de recrutare si selectie de personal si agentie de munca temporara.
Contact: BUCURESTI, St, Traian nr. 2, Bl. F1, SC. 3, Ap 18, sector 3, email: office@articolo1.ro
CLUJ-NAPOCA: St Mihail Kogalniceanu nr. 17-21, email: office@articolo1.ro

Clientul nostru este un reputat furnizor international de sisteme si solutii de monitorizare prin satelit a flotelor, cu sediul in Bucuresti, zona vest.

Expirat
Inginer echipamente de monitorizare prin satelit  -  ARTICOLO 1 INTERNATIONAL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles