Publicat 29 Mai 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 28 Iun 2019

Inginer dosar calitate cu Engleza si Franceza

1 post

Candidatul ideal

Cerinte :

  • Studii superioare tehnice ;
  • Experienta profesionala in domeniul calitatii;
  • MS Office (MS Excel in principal);
  • Nivel mediu – Engleza si Franceza ;
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si orala – cu interlocutori de la distanta ;
  • Autonomie in activitate.

Descrierea jobului

Scopul rolului :

  • Coordonarea si formarea furnizorilor din portofoliu alocat
  • Intocmirea standardelor meserie si dezvoltarea lor conform unui plan de analiza si urmarire.
Responsabilitati principale :
  • Participarea la discutiile cu furnizori pentru a le oferi suportul in documentarea fisierelor de calitate(Qfiles) ;
  • Formarea furnizorilor Après Vente cu privire la documentarea fisierelor (QFile) si explicarea exigentelor de calitate (ANPQP,ISO/IATF , obiective de calitate, evaluari ASES/PESES) ;
  • Crearea , scrierea si difuzarea indicatorilor de activitate;
  • Intocmirea, obtinera validarii si punerea in aplicare a standardelor meserie;
  • Concepera si coordonarea unui plan de analiza si urmarire cu scopul de a capitaliza si a dezvolta standardele meserie.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Inginer dosar calitate cu Engleza si Franceza  -  Grup Renault Romania