Inginer Dezvoltare Produs - Targu Mures

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Am aprecia ca profilul tău să core
spundă următoarelor cerințe:
  • Studii Superioare Tehnice
  • Lb. engleza – nivel mediu/avansat ; Limba germana – reprezinta avantaj
  • Cunostinte operare PC,
  • Cunostinte tehnice, desen tehnic, in special CAD ( preferabil CATIA V5)
  • Creativitate, spirit inovativ si munca in echipa
  • Atitudine pozitiva, proactivitate
Experienta: in domeniul automotive/ proiectare – reprezinta avantaj!

Noi iti oferim:
  • Transport gratuit
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou de sarbatori
  • Bonus anual de performanță
  • Bonus de fidelitate
  • Al 13-lea salariu
  • Abonament medical
  • Abonament la sala de fitness
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala

Descrierea jobului

Inginerul dezvoltare produs are urmatoarele sarcini:
  • Responsabil de modificarile conectorilor si cablajelor din productia de serie si de coordonarea modificarilor de concept si design al produselor in colaborare cu departamentele implicate.
  • Responsabil cu proiectarea in CAD ( Catia V5 ), realizarea desenelor tehnice pentru realizarea produselor si colaborarea cu membri echipei de proiect implicate pe parcursul intregului proces de dezvoltare.
  • Responsabil de functionabilitatea componentelor in concordanta cu cerintele automotive.
  • Colaboreaza strans cu Managerul de Proiect care este responsabil de coordonarea activitatilor din cadrul proiectelor.
  • Emite, actualizeaza si dupa caz aproba proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele pentru care este responsabil conform fisei de post.
  • Ofera suport in proiectarea solutiilor tehnice pentru imbunatatirea proceselor de productie
  • Orice alte sarcini corespunzătoare nivelului de pregătire şi experientă profesională a titularului postului (de exemplu realizare de instruiri specifice, consultanta si suport in activitati CIP etc)
Aplica acum! Asteptam cu interes sa ne cunoastem!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 14 Nov. 2022 Reactualizat 12 Dec. 2022 Expiră 14 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.