de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

INGINER DEVIZIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale;
Experienta in domeniul ofertarii de cel putin 3 ani;
Cunoscator al programelor de devize;
Cunoscator Primavera
Cunostinte de operare calculator : Cunostinte bune de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare – PowerPoint), Autocad

Descrierea jobului

Colaboreaza cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele necesare si actualizeaza baza de date
Raspunde la solicitari de clarificari.
Verificarea cerintelor tehnice ale proiectului;
Intocmire si verificare liste de cantitati;
Identificarea subcontractorilor de material si manopera;
Obtinere de oferte de pret pentru material si manopera;
Evaluarea ofertelor de pret;
Evaluarea necesarului de forta de munca si utilaje;
Estimarea cheltuielilor indirecte, inclusive pentru echipamente si personal coordonator;
Prezentarea proiectului in fata Managementului (total cost estimat) in vederea aprobarii;
Participarea la sedinte de proiect (interne, de design, de coordonare, cu clientul, cu consultantul clientului);
Bugetare;
Estimarea pretului lucrarilor; devize;
Intocmirea caietului de sarcini;
Evaluarea lucrarilor suplimentare aparute in cursul desfasurarii contractului;
Evaluarea lucrarilor de remediere ce pot aparea in proiect;
Elaborarea planurilor de cost si a ofertelor.
Asigura determinarea cerintelor clientului si efectueaza analize comerciale;
Asigura comunicarea cu clientul in vederea determinarii si analizarii impreuna cu acesta a cerintelor exprimate de client;
Actualizeaza organizarea activitatilor sale in vederea conformarii cu cerintele clientului determinate peparcurs sau modificate;
Isi desfasoara activitatile proprii in conditiile aplicarii / respectarii / realizarii cerintelor clientului;
Analizeaza contractul, comanda si alte documente informative pentru identificarea si clasificarea cerintelor (clientului, legale, specifice, proprii).

Pedro Company Construct Exim SRL, antrepriza de constructii cu capital integral privat, a fost infiintata in anul 1993 si in prezent acopera intreaga gama de lucrari de constructii: constructii industriale si civile, lucrari de finisaje, reparatii, amenajari si renovari.

Expirat
INGINER DEVIZIST  -  PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles