Publicat 14 Iul 2020 | Reactualizat 11 Aug 2020 | Expiră 13 Aug 2020

Inginer devizier ofertare/decontare

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Constructii / Instalatii, Vanzari, Inginerie

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare tehnice (Facultatea de Constructii / Instalatii)
- Experienta in ofertarea lucrarilor in soft-ofertare Windev
- Experienta in licitatii publice (SEAP);
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa.
- Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte.
- Capacitatea de prioritizare.
- Rigurozitate si atentie pentru detalii.
- Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate.
- Foarte bune cunostinte tehnice.
- Capacitate de analiza si sinteza.
- Experienta minim 2 ani in ofertare - licitatii si oferte particulare.

Descrierea jobului

- Introducerea articolelor de deviz in programul specializat WINDEV
- Solicitarea cererii de oferta de la furnizorii de materiale si echipamente.
- Stabilirea furnizorilor de materiale si echipamente pentru intocmirea ofertelor.
- Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori.
- Devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz: liste de material, manopera, utilaje, transport pentru executie lucrari.
- Intocmire acte aditionale ,decontari, NCS-uri,NR-uri
- Intocmirea ofertei tehnico-economice si calificare in conformitate cu cerintele documentatiei pentru participarea la licitatii publice.
- Studierea documentatiei (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic), si a intregii documentatii pentru licitatii inclusiv eligibilitate.
- Stabilirea strategiei pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerinte.
- Urmarirea proiectelor.
- Transmiterea clarificarilor pentru oferta predata.
- Solicitarea de clarificari( daca este cazul).
- Cunoasterea legislatiei in vigoare.
- Intocmirea graficelor de executie .
- Intocmirea Propunerelor Tehnice, Planul Calitatii sau alte necesare pentru dosarul de oferta .
- Intocmirea documentatiei aferente Cartii Constructiei (in colaborare cu celelalte departamente, inclusiv procese verbale de lucrari)

ALA CONSTRUCT S.R.L., cu punct de lucru in Str. Corvinilor nr. 5, sector 6, Bucuresti, adresa e-mail [email protected]

Inginer devizier ofertare/decontare  -  ALA EXPERT CONSTRUCT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles