Inginer Departament Tehnic

COMTEC 2000 INC SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- studii superioare in domeniul tehnic, facultate de profil Electrica, Electrotehnica, Energetică;
- persoana organizata, atenta la detalii, orientata spre satisfacerea cerintelor clientului si indeplinirea obiectivelor;
- cunoştinţe Microsoft – Word, Excel, navigare Internet ;

Descrierea jobului

- proiectare tablouri electrice de joasa tensiune. Comunica cu clientii pt completarea datelor tehnice in vederea proiectarii;
- elaborează diverse documentaţii, instrucţiuni tehnice pentru produsele noi (echipamente diverse pentru instalatii electrice de joasa tensiune si medie tensiune, echipamente iluminat, sisteme fotovoltaice,etc);
- verificare tehnica a produselor din portofoliu ;
- ofera consultanţă pentru proiectele in derulare ;
- acorda asistenta tehnica departamentului de productie ;
- acordă asistenţă tehnică în vederea comercializării produselor;
- elaborează şi redactează rapoarte de cercetare şi prospectare a pieţei;
- asimilarea foarte buna a informatiilor privind caracteristicile principale ale produselor din nomenclatorul firmei.

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii.
Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si datorita dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.