Publicat 08 Ian 2021 | Reactualizat 05 Feb 2021 | Expiră 08 Feb 2021

INGINER - DEPARTAMENT TEHNIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare (inginer instalatii);
- experienta anterioara in domeniul instalatii reprezinta AVANTAJ (cel putin 2 ani);
- cunostinte de proiectare (de conceput planul si lista de cantitati in vederea verificarii si optimizarii proiectului);
- cunostinte CAD (Autocad, etc) – nivel mediu spre avansat;
- cunoastere buna a normativelor in vigoare (domeniul HVAC, sanitare, incendiu);
- cunostinte MS Office nivel mediu / avansat;
- cunostinte de limba engleza nivel mediu;
- initiativa, organizat;
- capacitatea de a oferi solutii alternative viabile;
- flexibilitate si responsabilitate;
- abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

- verifica echipamentele din proiectele contractate (din punct de vedere calitativ si cantitativ);
- stabileste echipamentele si accesoriile conform proiectului (corespondenta cu furnizorii, analize tehnico-economice, etc.);
- intocmeste MAF-uri (Material Approval Form);
- efectueaza comenzi de echipamente;
- furnizeaza solutii alternative, daca este cazul;
- ofera asistenta tehnica pentru toate proiectele contractate;
- intocmeste scenariul de functionare a instalatiilor, daca este cazul;
- participa la etichetarea interna a echipamentelor;
- intocmeste detaliile de executie, daca este cazul;
- acorda asistenta tehnica tuturor colegilor din santier.

HIGH-TECH CLIMA este o firma de constructii care asigura HVAC, lucrari de instalatii de apa si canal, sisteme de sprinklere, lucrari electrice si servicii BMS pentru proprietarii de spatii comerciale si actioneaza drept contractor general industrial propriu M&E pentru platforma de procesare, parcuri logistice, birouri comerciale, cladiri si mall-uri / supermarket-uri. Echipele noastre de proiectare sunt compuse din profesionisti care au abilitatea de a planifica si executa proiecte indraznete avand ca rezultat crearea unor clienti fideli, asa cum o dovedesc si lucrarile noastre de pana acum.

Expirat
INGINER - DEPARTAMENT TEHNIC  -  HIGH-TECH CLIMA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles