Inginer debitare si sertizare - Targu Mures

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Esti dornic de a invata lucruri noi si de a face parte dintr-o companie care iti ofera oportunitati de dezvoltare?

Ne dorim să se alăture echipei noastre coleg/ă cu următoarele competenţe:
  • Studii: Superioare Tehnice
  • Lb. Engleza – nivel avansat;
  • Cunostinte tehnice, desen tehnic, tolerante (citirea si interpretarea unui desen tehnic).
  • Orientare spre client si rezultate
  • Deprinderi de comunicare si organizare
  • Disponibilitate de a calatori aproximativ 20% din timp, doar daca este necesar
  • Experienta de 1 an in domeniul ingineriei / practica in domeniul tehnic– reprezinta avantaj

Noi iti oferim urmatoarele beneficii:
  • Transport gratuit
  • Tichete de masă
  • Bonus anual de performanță
  • Bonuri cadou de sarbatori
  • Abonament de sanatate
  • Bonus de fidelitate
  • Al 13-lea salariu
  • Posibilități de dezvoltare profesională
  • Abonament la sală
  • Mediu de lucru tânăr şi dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesională şi personală

Descrierea jobului

Responsabilităţile ar consta în:
  • Este persoana de contact pentru departamentul de proces – metal din Austria (pe aria specialist sertizare, debitare (back up).
    Realizeaza specificatii pentru tipuri noi de echipamente, fiind responsabil de validarea si implementarea lor in productia de serie.
    Ofera suport tehnic in cazul problemelor de calitate / proces/ productie echipamente pentru specialistii locali sau pentru personalul din departamentul de calitate.
    Optimizeaza procesele de sertizare , (debitare), dezizolare, pentru a reduce costurile de productie si pentru a eficientiza procesele mentionate.
    Realizeaza instruiri la nevoie pentru tehnicieni, operatori, personal Calitate.
    Realizeaza verificari calitative conform standardelor Hirschmann si suport la nevoie in fabricile din cadrul grupului ( daca situatia o impune)
    Mentine baza de date a echipamentelor de sertizare
    Realizeaza capabilitati pentru a asigura un proces stabil.
    Realizeaza diferite teste si microsectiuni, la nevoie., pregateste mostre si date pentru investigatii in laborator sau la cererea diferitelor departamente.
    Pentru proiectele noi, participa din faza initiala, la selectia furnizorului si la determinarea pretului impreuna cu departamentul de Achizitii RW
    Realizeaza validarea masinilor noi .

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 1 Iun. 2022 Reactualizat 29 Iun. 2022 Expiră 1 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.