Publicat 04 Dec 2019 | Reactualizat 01 Ian 2020 | Expiră 04 Ian 2020

Inginer de Vanzari

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent al Unversității de construcții, facultatea de instalații sau absolvent al Universitatii Politehnica.
• Experiență de succes certificată în vânzări în domeniul HVAC și/sau automatizări.
• Abilități excelente de utilizare PC, un plus poate fi experienta în utilizarea unui CRM.
• Abilități excelente de comunicare în limbile română și engleză.
• Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata (zona de sud a Romaniei).

Descrierea jobului

Detalii Job:
Rolul Inginerului de Vanzari este să dezvolte și să mențină relații excelente cu firmele de construcții/instalații, administrarea și maximizarea potențialului de business cu clienții existenți, dar și inițierea unor relații cu clienți noi. Inginerul de vanzari are abilitatea tehnică și comercială să ofere consultanță și să selecteze echipamentele în concordanță cu specificațiile proiectului și cu solicitările partenerului.
Responsabilități principale:
• Dezvoltarea unei cifre de vânzări folosind canalele existente, dar și dezvoltarea strategică de canale noi de vânzare.
• Implementează strategiile de vânzare și marketing ale companiei.
• Negociază proactiv fiecare oportunitate.
• Călătorește și vizitează clienții și potențialii clienți.
• Participă la seminarii tehnice și programe educaționale cu clienții.
• Comunică eficient în interiorul organizației la toate nivelurile asigurând o colaborare proactivă cu celelalte linii de business.
• Urmărește și realizează vânzările conform bugetului alocat lunar, trimestrial și anual.
Oportunități:
Perspectiva unei cariere profesionale de succes într-o companie lider de piață în domeniul său de activitate care investește constant în formarea profesională a angajaților și răsplatește performanța în raport cu atingerea obiectivelor.

ATX HVAC Distribution este recunoscută ca o companie lider în domeniul importului și distribuției de echipamente HVAC. Serviciile excelente si experienta cumulata au recomandat-o pentru parteneriate cu lideri mondiali din acest domeniu precum Mitsubishi Heavy Industries, CIAT, Toshiba, Carrier, York-Johnson-Controls, Camfil etc.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Inginer de Vanzari  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles