Publicat 29 Mar 2021 | Reactualizat 26 Apr 2021 | Expiră 29 Apr 2021

Inginer de vanzari aparatura de incercari mecanice Timisoara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, facultate tehnică cu profil mecanic, constructii masini, stiinta si ingineria materialelor, rezistenta materialelor. Masterat/specializari de profil.
Experienţă anterioară minim 3-5 ani atât cu aparatura de control de calitate, cât şi în vânzările de echipamente industriale, masini de incercari mecanice pentru metale, mase plastice, compozite, cauciuc, hartie sau carton
Persoana trebuie să fie comunicativă, agreabilă, cu aplomb.
Cunoştinţe temeinice de limbă engleză şi / sau germană
Cunoştinţe PC: Windows, pachetul Office, ERP

Descrierea jobului

Realizarea studiilor de marketing şi a previziunilor de vânzări pentru segmente de clienţi sau produse.
Contactarea clienţilor telefonic sau prin deplasare la sediul lor.
Întocmirea ofertelor tehnico-economice conform liniilor directoare ale firmei.
Întocmirea contractelor de vânzare.
Urmărirea derulării contractelor până la realizarea lor integrală.
Participarea la organizarea de acţiuni publicitare zonale: simpozioane, seminarii, participări la expoziţii etc.

Descrierea companiei

www.sartorom.ro

Expirat
Inginer de vanzari aparatura de incercari mecanice Timisoara  -  Sartorom Impex Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles