Inginer de service

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii tehnice superioare finalizate în automatizare, electrotehnică / electronică, mecanică;
Cunoștințe de biologie se consideră un avantaj;
Experiența similară în domeniu de min. 2 ani se consideră un avantaj;
Limba engleză – nivel avansat (scris și oral);
Permis dе conducere cat. B (min. 2 ani);
Capacitatea de a utiliza pachetul Microsoft Office;
Capacitatea de a gestiona relația cu clienții;
Disponibilitate de deplasare în țară;
Initiațivă, organizare, spirit de echipă precum și orientare către soluții și rezultate;
Orientare catre învățare și dezvoltare profesională continuă.

Descrierea jobului

Căutam un viitor coleg care să se alăture echipei de Service din București, și care va avea următoarele responsabilități:
Efectuează intervenții de instalare și punere în funcțiune a aparatelor comercializate de companie;
Efectuează intervenții de mentenanță preventivă în baza planului de mentenanță;
Efectuează intervenții de diagnosticare și mentenanță corectivă, în baza solicitărilor de la clienți;
Asigură suportul tehnic și de instruire pentru beneficiarii aparatelor;
Elaborează rapoarte de lucru complete și corecte pentru intervențiile efectuate;
Sprijină echipa de vânzări în procesul de ofertare;
Sprijină clienții în utilizarea aparatelor comercializate, atât remote (prin telefon și email), cât și la sediul clientului;
Susține sesiuni de instruire practică pentru utilizatorii noi, la sediul acestora.

Beneficii
Salariu negociabil și beneficii (bonuri de masă, mașină, laptop, telefon de serviciu);
Program de lucru flexibil;
Perspectiva unei cariere în cadrul unei companii renumite aflată în plină dezvoltare;
Mediu de lucru plăcut și dinamic;Participarea la activitățile de formare organizate în cadrul companiei

Dialab Solutions SRL, unul dintre distribuitorii de diagnostic de top din România, a fost fondată în 1992 ca o afacere de familie. Compania noastră, cu sediul în București, asigură acoperirea distribuției și serviciilor aferente la nivel național, operând prin cele 6 centre regionale situate în marile orașe ale României - București, Ploiești, Constanța, Iași, Cluj și Timișoara.

Suntem o companie cu tradiție îndelungată în furnizarea de soluții performante atât pentru cercetare științifică, cât și pentru piețele de diagnostic clinic și veterinar. De peste 25 de ani, ne preocupăm cu dezvoltarea continuă a echipei de vânzări și service extrem de specializate pentru a deservi un portofoliu variat de produse și clienți.

Oferim un mediu de lucru dinamic și plăcut, bazat pe o serie de valori după care ne desfășurăm activitatea - respect, colegialitate, egalitate, responsabilitate și integritate.

Alătură-te echipei noastre!
Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 8 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos