Publicat 31 Oct 2018 | Reactualizat 14 Nov 2018 | Expiră 30 Nov 2018

Inginer de proces

1 post

Candidatul ideal

- Diplomă în Inginerie;
· Vârsta cuprinsă între 23 și 27 de ani;
· Proaspat absolvent sau cu 1 an experiență de muncă în locuri de muncă similare;
· Motivatie, flexibilitate, responsabilitate, capacitate de lucru in echipa, abilități de rezolvare a problemelor;
· Disponibilitatea de a lucra de la 06:00-14:30 dacă este cerută altfel, timpul normal de lucru este de la 08:00-16:00.
- Cunoasterea obligatorie a limbii engleze sau italiene

Descrierea jobului

Va deveni parte a echipei de Inginerie de Proces și se va ocupa de analiza timpilor și metodelor procesului de croi a pieilor pentru încălțăminte.
Principale sarcini :
-Analiza timpilor și metodelor ciclului de fabricare a încălțămintei;
· Planificarea, managementul și analiza datelor de producție;
· Planificarea și optimizarea proceselor de producție;
· Echilibrarea volumelor de muncă pe departamente și a ciclurilor de producție;
· Optimizarea timpului, consumului și ergonomiei stațiilor de lucru;
· Aplicarea conceptelor de Lean Production;
· Reducerea timpilor fazelor de fabricatie;
· Introducerea de noi mașini automate de croi;

SIFA INTERNATIONAL - fabrica de confectii incaltaminte cu 600 angajati si o vechime de 17 ani.

Inginer de proces  -  SIFA INTERNATIONAL