Publicat 22 Mai 2020 | Reactualizat 19 Iun 2020 | Expiră 22 Iun 2020

INGINER CU ATRIBUȚII DE OPERATOR RSVTI - GĂEȘTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (TCM, electrotehnică, logistică industrială)
  • Minim 5 ani experiență în poziția de Inginer cu atribuții de operator RSVTI, autorizarea RSVTI deținută de minim 5 ani
  • Experiență în activități de mentenanță, planificare și implementare investiții reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe foarte bune PC: Microsoft Office
  • Abilități foarte bune dе analiză, planificare și optimizare
  • Capacitate de organizare și capacitate dе respectare a termenelor, de a finaliza proiectele,
  • Capacitate dе a lucra autonom
  • Abilități dе comunicare, flexibilitate

Descrierea jobului

  • Îndeplinește condițiile stabilite de legislație pentru autorizarea / reautorizarea ca operator RSVTI și pentru menținerea autorizației companiei

  • Îndeplinește activitatea de operator RSVTI, conform legislației în vigoare

  • Elaborează Planul anual de revizii și reparații pentru toate utilajele societății, pe locuri de muncă, lunar si trimestrial

  • Identifică şi înregistrează echipamentele și instalațiile din domeniul ISCIR, precum şi transmiterea acestor date spre înregistrare la inspecția teritorială ISCIR de care aparține

  • Supraveghează achiziționarea produselor aflate în domeniul reglementat

  • Efectuează reviziile, reparațiile și întreținerea instalațiilor și echipamentelor și se asigură că exploatarea acestora se efectuează conform cu prescripțiile tehnice de către persoane juridice autorizate de ISCIR, în condiții de siguranță

  • Asigură documentația, informările către ISCIR și a evidențelor pentru toate echipamentele și instalațiile care intră în aria sa de responsabilitate

  • Instruiește și examinează anual personalul de deservire, atât cel autorizat de către ISCIR, cât și cel instruit intern, în conformitate cu prevederile prescripțiilor tehnice aplicabile și ale instrucțiunilor de exploatare ale instalațiilor și echipamentelor

  • Menține legătura cu ISCIR-ul ca operator RSVTI autorizat, aplică prescripțiile ISCIR conform legii, hotărârile de guvern, normele de aplicare și îndeplinește obligațiile care decurg din funcția de RSVTI, organizează cursuri de autorizare / reautorizare a stivuitoriștilor, fochiști, macaragii, legători de sarcina, conform legislației

  • Participă la diferite proiecte de investiții, extinderi și optimizări

  • Emite comenzile către furnizori pentru bunurile de investiții și urmărește ca livrarea, recepția și punerea în funcțiune să se facă potrivit solicitărilor managementului și instrucțiunilor date

  • Participă și urmărește execuția pieselor de schimb noi și recondiționate în atelierele proprii, sprijină secțiile executante în asigurarea materialelor, semifabricatelor turnate și a documentației tehnice

  • Se ocupă de lansarea în execuție la terți a pieselor de schimb pentru utilaje

  • Coordonează echipa departamentului Mentenanță

  • Participă la întocmirea progrаmelor dе lucru (zilnicе / sаptămânаlе / lunаre)

    Ofertă:
    Salariu motivant, prime de sărbători și tichete de masă
    Posibilitatea dezvoltării carierei într-o companie dezvoltată la nivel național
    Mediu de lucru dinamic

Prezentă de peste 25 de ani în comerțul și procesarea de produse metalurgice, MAIRON Galați SA este una din cele trei companii românești, marca MAIRON. Echipa noastră, care depășește 700 de membri, împreună cu echipa extinsă a partenerilor de afaceri i-au câștigat și consolidat o poziție importantă grupului MAIRON în piața de profil.

Împreună performăm într-un parteneriat pe termen lung.

Expirat
INGINER CU ATRIBUȚII DE OPERATOR RSVTI - GĂEȘTI  -  MAIRON GALATI S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles