INGINER - CONTROLOR PROCES/DISPECER

Apa Nova Bucuresti SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Nivel studii: superioare tehnice (UPB, UTCB instalații);
Nivel experiență: debutant/1-3 ani;
Competențe tehnice: cunoștințe hidraulică, cunoștințe primare despre funcționarea sistemelor de alimentare cu apă și canalizare, interpretarea documentelor tehnice;
Cunoștințe de utilizare a sistemelor informatice;
Abilități soft: comunicare, responsabilitate, atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză.
Program de lucru in ture: 12/24 si 12/48

Descrierea jobului

  • Realizarea predicției necesarului de volum de apă potabilă pentru consumul zilnic;
  • Stabilirea scenariului de funcționare a celor 3 uzine de apă potabilă;
  • Stabilirea repartiției debitelor orare tranzitate pe apeducte către stațiile de pompare;
  • Corelarea presiunilor și debitelor pompate;
  • Monitorizarea parametrilor de funcționare (parametrii hidraulici și calitatea apei) ST, NH, SP, SRP, SH, SPAI, SPAU, CASETA;
  • Operarea echipamentelor cu comandă la distanță;
  • Primirea notificărilor de avarii sau disfuncționalități și stabilirea impactului asupra sistemelor de apă și canalizare;
  • Redactarea răspunsurilor tehnice în domeniul său de activitate;
  • Introducerea datelor din teren în aplicații dedicate;
  • Preluarea atribuțiilor Call Center pentru problemele tehnice.

Confidențialitatea aplicației tale și protecția datelor personale sunt importante atât pentru tine cât și pentru Apa Nova Bucuresti. Înainte de a aplica pentru un post în Apa Nova, consultă Nota de informare privind prelucrarea datelor candidatilor, disponibila pe site-ul Apa Nova Bucuresti, sectiunea Cariere.

Să devii colaborator Apa Nova înseamnă să te alături familiei Veolia, cel mai mare grup specializat pe servicii de mediu din lume. Suntem mereu atenți la dezvoltarea colaboratorilor, conștienți că progresul lor profesional înseamnă și succesul nostru.

Căutăm să includem în echipa noastră în special profesioniști orientați către clienți. Apreciem persoanele care știu să asculte și să înțeleagă nevoile utilizatorilor serviciilor Apa Nova și care sunt dispuse să își ofere expertiza pentru a rezolva problemele acestora.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.